POST Z KATEGORII:

Gala Parowozów- czyli gdzie zabrać dzieci na weekend?

Gala Parowozów- czyli gdzie zabrać dzieci na weekend?

Odkąd Chłopcy trochę podrośli i stali się nieco grzeczniejsi od Diabła- wykorzystujemy każdą okazję, żeby pokazać im coś ciekawego. Przebywając regularnie w dwóch województwach, mamy okazję zwiedzać atrakcje obu tych rejonów. Tym razem przedstawiam wam niezwykle ciekawe miejsce na Dolnym Śląsku!

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej- to bardzo dobre miejsce na spędzenie dnia z rodziną! Zwiedzać można codziennie, jednak co jakiś czas organizowana jest tam Gala Parowozów. I nam udało się na nią trafić!

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa mieści się w samym sercu najstarszego węzła kolejowego na Śląsku. Zabytkowy tabor liczy tu 140 pojazdów kolejowych- lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych. Są też różne wagony, pojazdy szynowe innego rodzaju oraz możliwość przejazdu zabytkowym taborem!

Nie mogliśmy sobie odmówić i skorzystaliśmy z tej okazji. Wstyd się przyznać ale był to pierwszy przejazd Chłopaków pociągiem! Noooo cóż… my wszędzie poruszamy się samochodem! Było to więc podwójne przeżycie. Nie dość, że mogli zobaczyć parowóz, zobaczyć jak działa, posłuchać kilka ciekawostek na jego temat, to jeszcze doświadczyć przejechania się pociągiem. Było dla nich za krótko i za wolno- przed nami więc prawdziwa wyprawa PKP. Ale i tak się cieszyli!

Te bilety były piękne!!!

IMG_2280

Muzeum można zwiedzać samemu i wtedy można pospacerować między lokomotywami. Można również skorzystać z przewodnika, który wprowadza zwiedzających do sal, które zwiedza się tylko w jego obecności. Dzięki temu ogląda się wystawy poświęcone przemysłowi i technice śląskiej (wystawa radioodbiorników DIORA, Sala Motocyklizmu Śląskiego).

IMG_2301

Chłopcy nie byli szczególnie zainteresowani chodzeniem po salach i oglądaniem zabytkowych czapek kolejowych. Dlatego też idąc za ich zainteresowaniami, oglądaliśmy parowozy.

IMG_2302

IMG_2303

Przepięknie prezentuje się wnętrze tego budynku!

IMG_2305

IMG_2307

IMG_2308

Jest też mała wystawa kolejowa.

IMG_2297

IMG_2300

Nooo i oczywiście Tomek!!!

IMG_2282

IMG_2286

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *