Kiedyś po ciebie wrócę


Cóż ja mam powiedzieć o tej książce jak na myśl przychodzi mi tylko jedno słowo- REWELACJA! “Kiedyś po ciebie wrócę”, autorstwa Agaty Czykierdy- Grabowskiej to książka petarda. Wciągająca, trzymająca w napięciu, pełna tajemnic, emocji i nieprzewidywalnych zdarzeń. Pisać dalej? Może po prostu opowiem wam o czym jest ta książka, a wy sobie zdecydujecie jak szybko zechcecie po nią sięgnąć. Bo to, że zechcecie jest dla mnie pewne!

Roksana, główna bohaterka książki, po roku wraca do rodzinnego miasta. Jest to bardzo trudny powrót, ponieważ rok temu zaginęła jej siostra Ania. Rodzina nie wie czy dziewczyna żyje, czy została porwana, zamordowana… Matka jest w głębokiej depresji, w domu panuje smutek i rozpacz. Matka śpi w pokoju Ani, wszystko tam jakby czekało na powrót dziewczyny. A odpowiedzi na podstawowe pytanie “co się stało?” nie ma nikt. Roksana nie może tak dłużej żyć i dlatego postanowiła wrócić i poszukać odpowiedzi na to pytanie.
Autorka świetnie opisała całą skalę emocji Roksany- smutek, miłość, zaprzeczenie, złość, rozpacz, pogodzenie się z losem, współczucie, zagubienie oraz niezwykłą wolę walki.
Roksana rozpoczynając własne śledztwo, odnawia jednocześnie kontakt ze swoim najlepszym przyjacielem Bartkiem. To taki facet, który zawsze jest blisko, pomoże, wspiera i skoczy w ogień jeśli będzie trzeba. To facet, który szczerze kocha, tylko nigdy nie znalazł się w odpowiednim czasie ani miejscu, żeby ktoś tą jego miłość dostrzegł. To właśnie taką miłość Bartek czuje do Roksany.

W książce mamy więc równolegle dwa wątki- kryminalny, dotyczący śledztwa w sprawie zaginięcia Ani. I to jest bardzo ciekawy wątek, pełen nieprzewidywalnym zdarzeń, trzymający w napięciu. Oraz drugi- romantyczno-miłosny. Czyli historia uczucia jakie rodzi się między Roksaną a Bartkiem. To opowieść o tym jak z przyjaźni rodzi się prawdziwe uczucie. Jak wiele daje wsparcie drugiej osoby i jak blisko czasami są najbliższe dla nas osoby. Wystarczy zdjąć klapki z oczu.

Nie będę wam opowiadała więcej, bo najlepiej jak sobie sami przeczytacie. Mogę natomiast zagwarantować, że nie zabraknie wam emocji i dreszczyku niepokoju. Zakończenie zaskakuje. W ogóle cała fabuła zaskakuje. Książkę czyta się szybko. W zasadzie ciężko się od niej oderwać. Jak ja skończyłam czytać, to wzięła ją moja mama, która zadzwoniła na drugi dzień i mówi: “do drugiej w nocy czytałam, nie mogłam się oderwać!”. To powiedziała moja mama, która chodzi spać “z kurami”. Także niech to będzie dla was najlepszą rekomendacją.

Autor: Agata Czykierda- Grabowska
Tytuł: Kiedyś po ciebie wrócę
Wydawnictwo: OMGBooks
Liczba stron: 448

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *