Kobiety Donalda Trumpa


Donalda Trumpa albo się kocha albo nienawidzi. Skłonna jestem sądzić, że raczej większość osób skłania się ku tej drugiej emocji. Jednak z jakiegoś powodu został prezydentem USA i nie przejmuje się ani jednym negatywnym komentarzem na swój temat. Nie jest łatwo recenzować książkę o człowieku, którego nie za bardzo się lubi i którego zachowania w większości przypadków się nie akceptuje. Jednak zdecydowałam się na przeczytanie tej książki, bo lubię wiedzieć więcej, lubię mieć możliwość poszerzania swoich poglądów i konfrontować się z nimi.

Niestety przeczytanie tej książki nie zmieniło mojego wyobrażania i dotychczasowej wiedzy o tym człowieku. Po co jednak warto ją przeczytać? Chociażby po to, żeby dowiedzieć się kim są kobiety z najbliższego otoczenia Trumpa i dlaczego pozwalają być tak traktowane. Nie wiem czy odpowiedzi kogokolwiek usatysfakcjonują. Jednak na pewno pokażą, że Donald Trump jest szowinistą, egoistą i człowiekiem bez szacunku wobec kobiet, tylko na tyle, na ile mu one pozwalają. A pozwalają mu na wiele.

Nieustannie tłukło się w mojej głowie pytanie “ile jest warta ludzka godność?”, “ile kobiety potrafią poświęcić dla pieniędzy”. Smutna odpowiedź brzmi: wiele, a nawet wszystko. Życie Donalda Trumpa to jedna wielka transakcja, kupuje sobie posłuszeństwo, uległość, szacunek, milczenie, emocje i namiastkę miłości. Płaci za namiętność, za uśmiech przyklejony do twarzy. A seks sobie po prostu bierze, głównie z powodu zemsty albo udowodnienia swojej władzy i siły. Ma jachty, prywatne samoloty, ogromne apartamenty. Ma wiele drogich i pięknych przedmiotów. Tak samo traktuje kobiety. Jako coś, co ma, jeśli akurat chce je mieć, albo są mu one do czegoś potrzebne.

Jesteście zaskoczeni? Cóż… Ciężko się spodziewać czegoś innego po mężczyźnie, który zdradzał wszystkie swoje żony, obmacywał większość kobiet, które zna i “łapanie za cipki” to jego sposób na podryw. Nie wiem jak wam, ale mnie nasuwa się pytanie “dlaczego Donald Trump jest takim człowiekiem? Co jest z nim nie tak? Co go ukształtowało na taką osobę?” Na to pytanie stara się znaleźć odpowiedz autorka książki “Kobiety Donalda Trumpa“, Nina Burleigh.

Autorka opisuje nam najbliższe kobiety Trumpa- poznajemy jego babcię, przyglądamy się relacji z matką, przerabiamy życiorysy jego trzech żon i córki Ivanki. Momentami książka mocno szokuje. Miejscami czułam ogromny niesmak. Czasami bunt. Ale jedno pozostaje niezmienne- te kobiety wiedziały na co się piszą. Wszystkie one stworzyły swoje marki warte miliony. Wszystkie one, mimo kosztów, ubierają uśmiech na twarz i grają w jego grę. Po co? Nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć. Albo nie chcę. Być może jak przeczytacie to sobie ją znajdziecie sami.

Chociaż autorka stara się przedstawiać tylko rzetelne fakty, nie powtarza żadnych plotek ani błahych sloganów to i tak ta książka jest pełna kontrowersji. Mimo to, czyta się ją lekko i dość szybko. Jeśli interesuje was ten temat to polecam. Na pewno dowiecie się wielu nowych faktów z życia prezydenta USA. Szukajcie tej książki na dziale literatura faktu.

Nina Burleigh- Kobiety Donalda Trumpa
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Kobiece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *