Książeczkowe szaleństwo made by Wydawnictwo MD Monia Duda 1


Kilka dni temu dotarła do nas przesyłka od Wydawnictwa MD Monika Duda. Chłopcy uwielbiają kiedy listonosz nam coś przynosi i z radością rzucają się do otwierania. Zwłaszcza gdy wiedzą, że jest to coś dla nich.

Ponieważ książeczek było kilka- nie bardzo wiedzieli za którą się najpierw brać! Oglądali każdą po kolei, wyrywali sobie, podbiegali do mnie- kazali czytać, znowu zabierali…

Najbardziej przypadły im do gustu książeczki kartonowe. Krótkie wierszyki-opowiadanka. Świetne dla najmłodszych. Dla dzieci, które już mówią- bo łatwo zapamiętują i powtarzają razem z rodzicem. Dla tych, które nie mówią- bo krótkie rytmizowane teksty dobrze stymulują rozwój mowy!

Najbardziej podobała im się jednak książeczka “Policjant” (z serii Zawody)- która zapoznaje dziecko z pracą policji.

Bajki do czytania zachwyciły mnie przede wszystkim tym, że są pięknie ilustrowane.
Pierwszy rodzaj- “Bajki na dobranoc”, typowe bajki do czytania- są ciekawe i ładne (mi się najbardziej podobała opowieść o ‘Myszy z miasta i myszy ze wsi’). Wydrukowane są na pięknym papierze, przyciągają wzrok.

Drugi rodzaj- Bajeczki z naklejkami- szczególnie spodobały się Chłopcom, ponieważ mania naklejkowa nadal u nas trwa. Zajęły ich naprawdę na dłuuugoooo!

Niestety treść tych bajek póki co- nie jest dla nich do zaakceptowania, ponieważ są to tradycyjne bajki, które każdy z nas słuchał/czytał w dzieciństwie (np. Wilk i siedem małych koźlątek) a moje dzieci nie lubią opowieści, w których występuje bohater negatywny (wilk) i chce zrobić komuś krzywdę (koźlątkom). Nie przekonuje ich nawet fakt, że wszystko dobrze się kończy :)
Tak więc z radością wykleili całą książeczkę, a czytając im całą historię Matka ruszyła swoją kreatywnością i zmieniła nieco fabułę! 

Kolorowanki zostawiliśmy sobie na koniec. Chłopcy uwielbiają kolorować więc im one zdecydowanie pasowały. Książka (gruba jest) zawiera zadania do wykonania- labirynty, znajdowanie różnic, łączenie punktów itp. Niestety wiek moich dzieciaków i ich umiejętności nie pozwalają na pełne wykorzystanie tej pozycji, schowałam ją więc na później. (Szkoda, żeby ją teraz tak po prostu zabazgrali)

Książki tego Wydawnictwa mają jeszcze jeden dodatkowy plus- cenę! Przyznam szczerze, że zostałam totalnie zaskoczona kiedy weszłam na ich stronę i zobaczyłam cenę tych pozycji, które mam w domu! Od razu zamówiłam pozostałe z serii Zawody i kilka innych!
Takie świetne książki można mieć za tak niewiele!
Polecam!!!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Książeczkowe szaleństwo made by Wydawnictwo MD Monia Duda