Książki o zwierzętach, które pokochają wszystkie dzieci!


Książki dla dzieci z serii “Był sobie szczeniak…” to absolutny “must have” dla wszystkich małych, średnich i nieco większych miłośników zwierząt, a zwłaszcza psów. Jeśli czytaliście “Był sobie pies” to na pewno nie muszę wam przedstawiać tego autora. Jeśli jednak jakimś cudem ominęliście tę lekturę (albo film) to polecam nadrobić. A tymczasem skupmy się na nowej serii autora W.Bruca Camerona, kierowanej głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i nieco starszych (chociaż myślę, że już 5-6 latki polubią tą historię). “Był sobie szczeniak, Ellie” to cudowna, ciepła i bardzo życiowa opowieść o losach owczarka niemieckiego. Poznajemy Ellie jako malutkiego szczeniaka, który prosto od swojej psiej rodziny trafia do nowego opiekuna- Jacoba. Ellie jest jedną z ośmiorga psiaków z miotu. Jednak to ją wybiera Jacob, wiedząc, że jego nowa przyjaciółka sprosta zadaniu jaki przed nią stoi- zostanie psim ratownikiem.

Ellie trafia więc do nowego domu, gdzie otrzymuje miłość i dobre życie. Ale jej życie to również ciężka praca, polegająca na nauce i przygotowaniach do tego, by być najlepszym psim ratownikiem. Suczka jest bardzo pracowita i sumienna. Lubi swojego pana i chociaż nie zawsze rozumie to, co on do niej mówi, to stara się domyślać i wykonywać wszystkie jego polecenia. Najbardziej cieszy ją, gdy Jacob jest zadowolony. Chociaż szkolenia nie są łatwe i Ellie musi pokonać w nich swoje różne lęki.

Ellie jest świetnym przykładem dla dzieci. Pokazuje ona, że wszystkiego można się nauczyć. Że każdy jest na początku nieporadny, niepewny swoich umiejętności. Każdy też ma jakieś lęki, które musi w sobie pokonać. W książce nie brakuje zabawnych sytuacji i porównań. Cała historia jest opisywana z punktu widzenia psa, co dodaje książce atrakcyjności.

Nie brakuje też trudniejszych chwil, gdy Ellie z powodu losowego wypadku zmienia opiekuna. Pojawia się tęsknota, konieczność dopasowania się i zgrania z nową osobą. Mnóstwo emocji.

Bardzo polecamy wam tę książkę. Jest mądra, przyjemna, ciekawa i spodoba się każdemu młodemu czytelnikowi.

Był sobie szczeniak. Ellie
Autor: W. Bruce Cameron
Wydawnictwo: Young
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 244

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *