Magija współczesna. Dwanaście lekcji wysokiej sztuki magicznej.


Zacznę od tego, że książka, o której wam dzisiaj opowiem nie jest dla każdego. Niektórzy nie wierzą- więc to nie dla nich. Inni tego nie czują i czuć nie chcą- to również nie dla nich. Są też tacy, którzy się tego tematu boją lub jest to niezgodne z ich przekonaniami- także to również nie jest książka dla nich. Dla niektórych z was to czysta abstrakcja i dobrze- żeby interesować się tematem magii, to trzeba czuć, że to kogoś interesuje i pociąga. A może nawet przyciąga.

Magija współczesna. Dwanaście lekcji wysokiej sztuki magicznej“- o tej książce mowa, to wielka (dosłownie) księga, z bardzo obszerną i dokładną wiedzą na temat Kabały i Magiji. Autor książki Donald Michael Kraig podszedł do tematu bardzo fachowo i stworzył podręcznik, a wręcz encyklopedię, która od lat służy do nauki magijii ceremonialnej. Najnowsze i wzbogacone wydanie, ukazało się jako nowość nakładem Wydawnictwa Kobiece.

Magię trzeba czuć. Trzeba mieć do niej jakąś intuicję. Mnie tematy związane z ezoteryką pociągały od zawsze. Zagłębianie się w znaczenie snów, kabała, wiara z magiczne liczby, przywiązywanie uwagi do znaków zodiaków i nadzwyczajna intuicja do ludzi to coś, co jest ze mną od zawsze. Był czas, że nie rozumiałam wielu rzeczy ale podświadomie je wyczuwałam. Kilka razy byłam u wróżki, korzystam z bioenergoeterapii, miałam kiedyś też możliwość porozmawiania z człowiekiem, który jest bardzo znany w świecie ezoteryki. Usłyszałam wtedy, że jeśli się to czuje, to wystarczy się w siebie wsłuchać.

Niestety zawsze brakowało mi czasu, by pogłębić swoją wiedzę na temat Magiji. Stosuje oczyszczanie rytualne, wyczuwam złe moce i czasami mam wrażenie, że wiem co się wydarzy. Ale zawsze mnie interesowało jak wejść w ten temat bardziej. I chyba znalazłam sposób.

Ta księga jest… momentami skomplikowana. Porusza naprawdę wnikliwie i porządnie każdy aspekt Magiji. Nie wszystko odważyłabym się chociażby spróbować. A przynajmniej nie od razu. Innymi słowy- to nie jest książka, którą przeczytamy na raz i odłożymy na półkę. To raczej taki przewodnik, do którego się wraca i studiuje się te treści cały czas.

Autor podzielił książkę na lekcje. Jest ich 12. W każdej lekcji jest odpowiednie wprowadzenie do tematu, rozwinięcie- raczej szerokie i zakończenie. A na końcu pytania sprawdzające wiedzę. Plus kilka pytań, które mają zgłębić nasze myśli i zrozumieć siebie. Niektóre lekcje mają służyć wprowadzeniu nas w świat Magiji, inne przygotowują na coś więcej, na prawdziwe zrozumienie i poczucie siebie i otoczenia.

W pierwszych sześciu lekcjach (tzw. Zakonu Zewnętrznego) zagłębimy się w znaczenie snów w życiu człowieka, odkryjemy rolę kart Tarota i skuteczne tworzenie Pentagramu. Dowiadujemy się również jak wygląda podział Kabały na poszczególne rodzaje. To także szczegółowy opis opanowywania żywiołów ziemi, technik medytacji i ceremoniałów, które zapewnią nam zdrowie i szczęście.

Kolejne sześć lekcji (Zakon Wewnętrzny) wprowadza nas w świat talizmanów. Pokazuje jaka jest ich rola, jak jest tworzyć i ładować. Porusza też kwestię postrzegania, rozumienia i przywoływania duchów. Poznajemy tajniki przyrządzania magicznych eliksirów i techniki projekcji astralnych. Znajdziemy również ciekawe odniesienia do linii czasu każdego z nas. Dowiemy się o chaosie w magii. Poznamy najważniejsze dla nas magiczne symbole.

Tak jak mówiłam na początku- to nie jest książka dla każdego. Ale ci, którzy zdecydują się ją posiadać, nie będą zawiedzeni. Ilość wiedzy i konkretów jakie ona zawiera, zadowoli każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *