POST Z KATEGORII:

Nowości Było sobie życie- c.d.

Nowości Było sobie życie- c.d.

Pamiętacie, że Wydawnictwo Hippocampus zaskakuje nowościami wydawniczymi? Pisałam wam TUTAJ o ich najnowszych grach, które zachwycają zarówno małych jak i dużych.  A dzisiaj chciałabym wam pokazać najnowsze książki z serii Było sobie życie.

Te dwie perełki, które widzicie poniżej spadły mi wręcz z nieba. Mając w domu małych, ciekawskich chłopców, którzy bardzo chcą wiedzieć jak to się dzieje, że coś powstało, czy ludzie kiedyś wyglądali tak samo, skąd się wziął prąd i czy to prawda, że kiedyś nie było takich papierowych kartek do rysowania, trzeba być gotowym. Gotowym na kolejne pytania i na szukanie odpowiedzi.

„Był sobie człowiek” to książka przedstawiająca życie człowieka od ery dinozaurów do dzisiaj. To ciekawe przedstawienie pierwszych ludzi, cywilizacji egipskiej, greckiej, rzymskiej czy wikingów. Dzieciaki dowiedzą się co nieco o wojnie stuletniej, epoce odrodzenia, wyprawie Kolumba czy powstaniu Stanów Zjednoczonych. Wszystkie te informacje zostały przekazane, w krótki, prosty i jasny sposób. Dodatkowo całość okraszona jest ładnymi ilustracjami. Książki wydane są na ładnym papierze, w twardej oprawie.

„Byli sobie wynalazcy” to natomiast prawdziwa gratka dla zainteresowanych światem i jego odkryciami małych naukowców. W książce możemy dowiedzieć się o wynalezieniu papieru, zegarze słonecznym, powstaniu pierwszej drukarni, rozwoju medycyny, odkryciu prawa grawitacji, pierwszej lokomotywie parowej. Każda kolejna strona zaskakuje małego czytelnika nowymi wynalazkami. Dziecko ma możliwość poznać ważne nazwiska wynalazców, uzyskać odpowiedzi na swoje wątpliwości i pytania. Nie ukrywam, że ja, jako rodzic, też chętnie odświeżyłam i uzupełniłam swoją wiedzę.

Druga propozycja to seria komiksów „Był sobie człowiek”. Pierwszy Tom- Prehistoria to opowieść Mistrza o tym co działo się w czasach dinozaurów, kiedy i w jakich okolicznościach pojawili się pierwsi ludzie, jak żyli, gdzie mieszkali, spali, co jedli, jak polowali. Jeśli wasze dzieci lubią komiksy, to na pewno spodoba im się ta książka.

Drugi Tom- Żyzne doliny. Egipt to opowieść Mistrza o życiu w dorzeczu Tygrysu i Eufratu. Mistrz wykorzystuje zabawę dzieci na plaży i opowiada im o tym jak powstało państwo Mezopotamia. Snuje opowieść o tym jak wznoszono piramidy w starożytnym Egipcie. Wyjaśnia czym była „wędrówka ludów”. Na koniec wspomina o powstaniu chrześcijaństwa i islamu, obiecując że dokończy tą historię innym razem. Zapewne więc powstanie więcej tomów tego komiksu.

Osobiście nie jestem wielką fanką komiksów ale dzieciakom się to podoba. Zwłaszcza część o budowaniu piramid i obrazki, które pokazują krok po kroku jak to było. Na pewno ten sposób przekazywania wiedzy jest bardziej przystępny niż relacjonowanie suchych faktów.

1 komentarz
  1. Zwykła Matka

    Własnie myslimy o tych grach, mamy dwie inne i bardzo lubimy w nie grać :)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *