Pieski Tereski czyli uczymy dziecko czytać sylabami


Temat nauki czytania jest ważny i szeroki. Każde dziecko jest inne i jednemu łatwiej będzie opanować tą umiejętność poprzez naukę globalnego czytania, inne woli literować a jeszcze inne posługiwać się sylabami. Dlatego nie o samej technice nauczania tu dzisiaj będziemy rozprawiać. Chciałabym wam jednak pokazać książkę, która pomoże wam wprowadzić i zastosować metodę czytania sylabami.

“Pieski Tereski. Czytam sylabami” autorstwa Joanny Krzyżanek, to zbiór przezabawnych opowiastek dla dzieci m.in. o Pieskach Tereski, Panie Kratce, Poli i parasolce czy Kameleonie Leonie.

Jest to idealna pozycja dla dzieci, które znają już litery i teraz powinny zacząć je wykorzystywać w praktyce. Nauka czytania metodą sylabową jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych. Warto więc sięgnąć po tą książkę, gdy zaczynacie, albo wtedy, gdy do tej pory wam jakoś nie szło i szukacie innych rozwiązań. Książka zawiera łącznie 15 historyjek, w każdej ukazano wyraźny podział na sylaby poprzez użycie dwóch kolorów: czerwonego i niebieskiego.

Opowiadania są ciekawe, zabawne, skupiające uwagę. Do tego barwne ilustracje, które uatrakcyjniają całą książkę. Duża, wyraźna czcionka, ładne wydanie, przyjemne zarówno graficznie jak i pod względem treści. To książka, którą polubi każde dziecko. A przy okazji pomoże nauczyć czytać albo pomoże udoskonalić tą umiejętność. Same zalety.

Jeśli pytacie mnie jak zachęcić dziecko do nauki czytania to mówię, że to banalnie proste. Wystarczy dużo mu czytać, kupować ciekawe książki, po które samo będzie chciało sięgać i absolutnie nie zmuszać. Ta książka może się więc przydać w waszej biblioteczce.

Pieski Tereski Czytam sylabami
Autor: Joanna Krzyżanek
Ilość stron: 160
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Rok wydania: 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *