POST Z KATEGORII:

Reksio Encyklopedia

Reksio Encyklopedia

Reksio to postać ponadczasowa. Lubią go starzy i młodzi. Wzbudza sympatię i wywołuje uśmiech na twarzach dzieciaków już od pięćdziesięciu lat. Z okazji jubileuszu Wydawnictwo Papilon wydało książkę Reksio Encyklopedia.

To prawdziwa gratka dla dzieci, które zadają mnóstwo pytań o to jak zbudowany jest świat. Książka ta na pewno spodoba się małym odkrywcom, naukowcom oraz badaczom życia na Ziemi i w Kosmosie. Początkowo obawiałam się, że może ta encyklopedia będzie za trudna dla 5-6 latków ale teraz, gdy już wnikliwie zapoznałam się z jej zawartością, wiem że nadaje się zarówno dla dzieci w starszym wieku przedszkolnym jak i dla szkolniaków.

Reksio encyklopedia to sześć działów:

 • astronomia
 • chemia i fizyka
 • człowiek i życie
 • królestwo zwierząt
 • Matka Ziemia
 • technika, nauka i historia

W każdym dziale omówionych jest kilkanaście zagadnień. W ten sposób dzieci dowiadują się o przestrzeni kosmicznej, polu grawitacyjnym, księżycu, układzie słonecznym, wulkanach, chmurach, budowie człowieka, wirusach, bakteriach, królestwie zwierząt, wynalazkach. Dużo tego. Każdy temat omówiony jest dość krótko, zwięźle, w taki podstawowy sposób. Dzięki temu ta encyklopedia nadaje się dla dzieci, które interesują się światem ale jeszcze nie potrzebują szeroko rozbudowanej wiedzy i zbyt skomplikowanych odpowiedzi.

Encyklopedia jest pięknie ilustrowana. Zawiera mnóstwo ciekawych fotografii i grafik, które pomagają zobrazować opis wybranych zagadnień.

Reksio Encyklopedia to bardzo atrakcyjna książka dla dzieci. Twarda okładka, piękne wydanie, ciekawa szata graficzna i przystępna treść. Do tego postać Reksia, który dodatkowo zachęca dzieciaki do sięgnięcia po tą pozycję. Przystępna cena i bogaty wygląd sprawia, że świetnie nadaje się ona na prezent dla naszych albo zaprzyjaźnionych dzieci. Już widzę zachwyt mojego syna, gdy dostanie ją na Mikołajki. Myślę, że części o wulkanach i kosmosie nauczy się na pamięć. Zdecydowanie polecam.

Reksio Encyklopedia
Wydawnictwo Papilon

3 komentarze
 1. Małgorzata

  Niestety w książce już znalazłam kilka błędów… np pantofelek nie jest bakteria a ciśnienie atmosferyczne nie zgniata butelek . A dopiero zaczęłam czytać. Dobrze, że córka ma 4 lata i sama nie potrafi wiec mogę zmieniać treść ??‍♀️ Ale nie o to chodzi aby wypuszczać książki z błędami i jeszcze z nazwą encyklopedia

  Odpowiedz
 2. Agnieszka

  Bardzo fajna propozycja nie tylko dla wielbicieli Reksia!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  Odpowiedz
  • Marta Skrzypiec

   Kocham kawę! Pozdrowienia

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *