Ubezpieczenie dzieci NNW Nowa Klasa- nasz wybór na ten rok!


Przed nami kolejny rok szkolny. Za chwilę staniecie przed wyborem gdzie ubezpieczyć swoje dziecko. Placówki zasugerują wam ubezpieczenie wybrane przez Radę Rodziców. Jedne z nich będą dobre, inne takie sobie. Musicie więc wiedzieć, że NIE MUSICIE UBEZPIECZAĆ DZIECI W PLACÓWCE.
Żeby była jasność- DZIECKO POWINNO BYĆ UBEZPIECZONE i mieć ubezpieczenie NNW ale to wy decydujecie gdzie je zakupicie.

Firmy prześcigają się w ofertach więc warto przejrzeć różne i poszukać takiej, która wam najbardziej odpowiada. Na co zwrócić uwagę? Na kwotę na jaką ubezpieczacie dziecko (suma ubezpieczenia) i co zawiera konkretny wariant. Dla mnie ważne zawsze jest to czy zawiera np. pobyt w szpitalu podczas choroby, czy uwzględniają ukąszenia przez owady (kleszcze), czy biorą pod uwagę uprawianie sportów. Najwięcej wypadków dzieci mają w domu lub w szkole, w jakimś małym zakresie uszkodzeń. Dlatego też dużo bardziej skupiam się na tym, by ubezpieczenie uwzględniało te małe wypadki, niż wielkie zdarzenia.

W tym roku zaufałam firmie, która oferuje ubezpieczenia dla dzieci od 6 miesiąca życia, aż do ukończenia 26 roku życia. Ubezpieczenie to nowi nazwę Nowa Klasa.  Znajdziecie ich właśnie pod tą nazwą.

Czym mnie przekonali?

Zdecydowanie mają dobrą ofertę cenową. Oferują wysokie warianty ubezpieczeń za stosunkowo niską kwotę składki. Zakres ubezpieczenia jest szeroki, uwzględniają dużo różnych możliwych wypadków i zachorowań. Ponadto mają dobrą zniżkę na kolejne dziecko (-25%).

Co konkretnie oferuje ubezpieczyciel?

  • Duży zakres wieku (od 6 m-ca życia do ukończenia 26 roku życia)
  • Niespotykanie do tej pory na rynku wysokie sumy ubezpieczenia w ramach trwałego uszczerbku na zdrowiu – nawet do 200.000 zł
  • Wysoki procent uszczerbku (np. złamanie, zwichnięcie)
  • Pobyt w szpitalu w wyniku NNW i choroby od 1-go dnia pobytu
  • Dodanie do Poważnych Zachorowań  COVID-19, dla Ubezpieczonych do 18 roku życia, wymaga co najmniej 4 Dni Pobytu w Szpitalu, ryzyka Szpitala Chorobowego;
  • Wyczynowe uprawianie sportu w cenie składki
  • Interwencja lekarska – tzw. świadczenie “bólowe” (od 100-600)
  • Rozbudowany pakiet Assistance, w tym korepetycje dla dzieci
  • Siedem wariantów do wyboru, konkurencyjne składki już od 33 zł
  • Pakiety zniżek – dla kolejnego dziecka w rodzinie 25 proc.

Jak się ubezpieczyć?

Wchodzicie na stronę www.nowaklasa.pl , wpisujecie kod FSL14, wybieracie wariant ubezpieczenia i postępujecie zgodnie z instrukcją. Przygotujcie sobie dokumenty (pesel), bo potrzebujecie swoich danych i danych dziecka. Nie jest to jednak nic skomplikowanego, bo całość zajęła mi kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *