POST Z KATEGORII:

Uśmiechnięta Planeta

Uśmiechnięta Planeta

IMG_3806

Rodzinne Centrum Rozrywki ‚Uśmiechnięta Planeta’ to z założenia miejsce przyjazne dziecku i rodzicom. To miejsce, w którym dziecko ma szansę się wyszaleć i nabyć nowe umiejętności a rodzic może albo za tym dzieckiem podążać, albo z bezpiecznej odległości obserwować jego poczynania.

W Słubicach brakowało takiego miejsca. Odkąd się tutaj na nowo przeprowadziłam, nie było dnia, żebym nie denerwowała się na brak miejsc dostosowanych dla rodzin z dziećmi. Cała Polska się w tej materii rozwija a u nas jakoś niekoniecznie. Przeszukałam okoliczne restauracje, pizzerie i kawiarnie- w jednej! znajduje się kącik dla dzieci, w dwóch jest ogródek, który zimową porą odpada.
Dobrej jakości sal zabaw nie było. Dobrze, że kino jest i co jakiś czas wyświetlają w nim bajki. W przedłużające się ulewne dni, staliśmy więc się przed dylematem ‚gdzie jedziemy? Zielona Góra, Gorzów Wlkp czy w stronę Niemiec?’. Wszędzie ok 80 km. Aż pojawiła się alternatywa…

UŚMIECHNIĘTA PLANETA

Duża, przestronna, nowoczesna sala zabaw. Z ogromnym małpim gajem. Mnóstwem ‚poupychanych’ przyrządów, kącików aktywności, zjeżdżalni. Jest trampolina, tyrolka, długa, prosta zjeżdżalnia, rura, liny, mosty. Można postrzelać kulkami ze specjalnych pistoletów. Można uruchomić wyrzutnie powietrzną. Naprawdę atrakcji nie brakuje.

IMG_3615

IMG_3630

IMG_3639
Ja się zgubiłam dwa razy próbując dogonić swoich panów. Wydawało mi się, że jestem tuż za nimi a pomyliłam przejścia i musiałam osobiście pokonać większość przeszkód, by zejść z powrotem na dół. Nie mam pojęcia jakim cudem te dzieciaki z taką swobodą biegają po tych wszystkich ruszających się linach i wdrapują się po wałkach- bo ja poruszałam się z gracją żółwia i pewnością małego jelonka.

IMG_3636

IMG_3637

IMG_3656

IMG_3669

IMG_3678

Za to Mężu jak prawdziwa małpka- skakał i szalał razem z Chłopcami. Czasami fajnie mieć trójkę dzieciaków w domu- w tym jedno niby dorosłe. Wtedy gdy oni pójdą się bawić- ja mogę spokojnie porozmawiać z właścicielką obiektu Magdaleną Ciszek- Kozłowską i wypić CIEPŁĄ kawę!

IMG_3792

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA

Poza tym, że Uśmiechnięta Planeta ma służyć rozrywce dla całej rodziny, dużą uwagę skupia się tutaj na bezpieczeństwie dzieci. Jest bramka, która strzeże wejścia/wyjścia. Żadne dziecko samo jej nie otworzy, ponieważ może to zrobić tylko obsługa. Na dużej sali zabaw jest kilka pań, które pilnują dzieciaków. Poza tym rodzice mogą wejść z dzieckiem i osobiście sprawować nad nimi pieczę.
Jedno z nas (a nawet i dwoje) na tej większej sali musi być, bo Chłopaki nie poznali jej jeszcze na tyle, żeby się nie denerwować, gdy znikniemy im z oczu. Myślę, że jak nauczą się na pamięć przechodzenia po całym obiekcie i odnajdywanie zjeżdżalni, która była dla nich najlepszą zabawą, to będziemy mogli z dołu na nich patrzeć. Póki co- sami bawili się tylko na małej sali. Bo własnie- sale są dwie. W jednej znajduje się kawiarnia z kącikiem do zabaw w kulkach. A druga to opisywany wcześniej małpi gaj.

IMG_3713

IMG_3705

Dużym plusem są toalety dostosowane dla maluchów. Tak jak w przedszkolu- niskie i z niesprawiającymi trudności drzwiami. I to co mnie urzekło- suszarki! Mała rzecz a cieszy. I to bardzo. Zwłaszcza jak twoje dziecko kończy zabawę całe mokre, a z włosów wręcz kapie.
Nie byłabym sobą jakbym nie zapytała o higienę. Poza oczywistą rzeczą jak codzienne sprzątanie obiektu- obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia w butach oraz na boso. Nie ważne czy ktoś ma czyste buty, na zmianę, przed chwilą umyte- ma je zdjąć. A na nogach wszyscy mają mieć skarpetki. Dla mnie bomba!
Co ważne- kulki, które budzą moją największą wątpliwość, bo jednak są siedliskiem bakterii i nie da się ich ot tak, przelecieć ścierką z brudu- są wymieniane regularnie NA NOWE! Stare wyrzucić, nowe wrzucić.
Właścicielka zapewnia, że personel będzie zwracał uwagę na przyprowadzanie chorych dzieci. Wiemy, że rodzice miewają różne fantazje i zdarza im się umilać dzieciom czas choroby w miejscach publicznych, dlatego też Uśmiechnięta Planeta zobowiązuje się do eliminowania takich sytuacji.

IMG_3775

IMG_3780

DODATKOWE ATRAKCJE

Kawiarenka w obiekcie ma bogatą ofertę soków, kaw i napoi dla dzieci oraz rodziców.
Chłopakom się bardzo podobało. Mężu mówi, że mógłby tam cały dzień tak szaleć. Wychodziliśmy w akompaniamencie płaczu i fochów, bo mimo ogromnego zmęczenia, Armia wyrażała chęć pozostania- najlepiej do rana. Także nasza rodzina wystawia temu miejscu ocenę na 5+.

No i fajnie, że mają bogatą ofertę zorganizowania urodzin dla dzieci. A na wakacje oferują półkolonie z wieloma atrakcjami.

1 komentarz
  1. olguska

    ale super fantastyczne miejsce :D i dla Rodziców i dla dzieci :D

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *