POST Z KATEGORII:

Wielka kolekcja bajek dla maluchów

Wielka kolekcja bajek dla maluchów

Wielka kolekcja bajek dla maluchów propozycja dla młodszych dzieci. Chociaż niezupełnie tylko dla maluchów. Twoje dziecko jest fanem bajek z telewizyjnego ekranu? Klinika dla Pluszaków, Miles z przyszłości, Jej wysokość Zosia albo Miki i raźni rajdowcy to jedne z najbardziej popularnych bajek kanału Disney Junior. Teraz wychodzą do nas z ekranu i przestawiają swoje niesamowite przygody na kartkach papieru.

Pewnego dnia małą Dosię odwiedza Babcia. Dziewczynce wydaje się, że nikt nie wie, że jej zabawki potrafią ożywać i zachowywać się jak ludzie. Jednak okazuje się, że Babcia o wszystkim doskonale wiedziała. Opowiada wnuczce, że w ich rodzinie takie umiejętności pojawiają się co dwa pokolenia. Pokazuje wnuczce do czego służy teleporter. Od użycia teleportera zaczyna się przygoda Dosi. Razem z Babcią i zabawkami przenosi się do Zabawkowa, gdzie trafiają do szpitala dla zabawek. Dosia zostaje tam nową ordynator.
Klinika dla pluszaków przedstawia nam bajkę o dobru, dbaniu o innych, przyjaźni i serdeczności.

Miles z Przyszłości to mały chłopiec, który wraz z rodziną żyje w kosmosie. Ich misją jest odkrywanie nowych światów i poszukiwanie nowych form życia we wszechświecie. W naszej książce Miles występuje razem ze swoim przyjacielem Merkiem (strusiopodobnym metalowym stworem). Pewnego dnia do Milsa przychodzi przesyłka. Miały być chrupki a pojawił się… nowy robot Axel. Miles z Merkiem robią wszystko co tylko mogą, by udowodnić, że Merk jest nadal potrzebny. Niestety Alex jest nowocześniejszy robotem i z wszelkimi zadaniami radzi sobie lepiej. Gdy wydawało się już, że Merk nie ma szans, by zostać z kosmiczną rodziną, wydarzyło się coś, co zupełnie odmieniło ich los…

Opowieść, którą czytamy w książce jest warta uwagi, ze względu na takie wartości jak przyjaźń, oddanie, wierność czy poświęcenie. Dzieciakom się z pewnością spodoba.

Czy nie uważacie, że Olaf jest po prostu boski????
W opowieści „Jej wysokość Zosi” pojawia się Olaf, który jest bohaterem „Krainy Lodu”. Wszystko za sprawą wizyty Zosi w sekretnej bibliotece i Opowieści o pannie Oset. Dzięki tej książce, która wpada Zosi w ręce, przenosimy się do dalekiej Fryzenbergii, krainy zimy. Zosia przeżywa tam wiele przygód i poznaje Olafa, który miał być księżniczką dającą dobre rady. Ale amulet się pomylił i zesłał zabawnego bałwanka. Olaf z Zosią razem wyruszają na poszukiwania panny Oset i pokonują kolejne przeszkody na swojej drodze. Jest zabawnie, momentami bywa niebezpiecznie ale wszystko dobrze się kończy.

Moi Chłopcy z oczywistych względów nie są fanami Zosi. Ale dodanie Olafa do fabuły sprawiło, że bajka nabrała innego wyrazu i nawet najbardziej zacięci mali mężczyźni dobrze się bawią słuchając tej opowieści.

Kojarzycie Myszkę Miki? Pewnie, że tak. Jeszcze do niedawna królował „Klub Przyjaciół Myszki Miki”. Teraz na fali są „Miki i raźni rajdowcy”.
Bajka opowiada o przygotowaniach i uczestnictwie w prestiżowym rajdzie. Największym konkurentem drużyny Myszki Miki, był Pietro, który żeby wygrać posunął się do oszustwa. W paskudny sposób chciał potraktować swoich rywali, co odwróciło się przeciwko niemu. Dynamiczna, ciekawa opowieść o tym, że nieuczciwość nie popłaca.

Pięknie ilustrowana historia, wydana w twardej oprawie i na śliskim papierze spodoba się każdemu dziecku. Oceniając tą książkę pod względem estetycznym i wizualnym, należy jej przyznać piątkę z plusem. Nie mam wątpliwości, że zarówno małe księżniczki jak i odważni rycerze będą zachwyceni takim przedstawieniem graficznym  ich ulubieńców. A barwne i ciekawe opowieści sprawią, że ta książka dla dzieci zajmie honorowe miejsce w domowej biblioteczce.

Disney Junior. Wielka kolekcja bajek dla maluchów.
Annie Auerbach, Sheila Higginson Sweeny, Kerri Grant, Sherri Stoner
Seria bajeczna 2017

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *