POST Z KATEGORII:

Jak zrobić strój na bal? Tanio i szybko!

Jak zrobić strój na bal? Tanio i szybko!

Co jakiś czas przedszkole ogłasza bal- Andrzejki, bal przedszkolaka, imprezy świąteczne, karnawał… Jeśli trafiliście na placówkę, w której pracują energiczni i kreatywni ludzie, to dużo się dzieje i dużo takich wydarzeń będzie realizowanych! Dlatego dobrze wiedzieć jak szybko i tanio zrobić dla dziecka dekoracje albo strój.
O ile na karnawał chcę kupić chłopakom gotowy strój którejś postaci z bajek, będącej akurat u nas na topie. O tyle przy innych okazjach można uruchomić własną kreatywność!
Potrzebowaliśmy przebrania na bal andrzejkowy. Dziewczynki mają łatwiej- sukienka/ spódniczka z tiulu, gwiazdki, trochę brokatu i gotowa na Andrzejki. A chłopcy? Przecież ich w garnitury nie wcisnę. Typowe stroje kowboi albo strażaka też nie za bardzo pasowały. Nasze stroje inspirowaliśmy więc bajką Kacper- szkoła postrachu. Taka nowoczesna wersja Duszka Kacperka.

Jak je zrobić?!
1. Znajdź szablony- serdecznie polecam gazety Hobby albo Mały Artysta. Dostępne w kioskach i stoiskach z prasą. Jak dla mnie genialne! Gotowe szablony do dekorowania domu, sali zabaw albo właśnie zrobienia dziecku przebrania!

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu czyli praca domowa Matki :) #diy #plastyka #technika #prawiejakwhucie

2. Wytnij elementy, które cię interesują- można na dwa sposoby:
– skserować wybrany szablon, wyciąć, odrysowywać na kolorowym brystolu;
– odrysować samemu (pomaga dobre światło, ja np. na lampce kładę kartkę i tak odrysowuję), wyciąć i później przenieść go na potrzeby kolor brystolu.

Andrzejki party podchodzą pod Hallowen. Brawo ja!

3. Opaska- pasek papieru plus przyczepione do niego duszki. Szybkie, proste i ładnie wygląda!

IMG_0435

4. Peleryna- srebrna bibuła, srebrna tasiemka, zszywacz, szablony z gazety Hobby.

IMG_0440
Koszt takiej produkcji- jakieś 15-20 zł -dla dwójki dzieci! (zależy co macie w domu i co musicie dokupić).
Czas: jedno popołudnie.
Radość: ogromna.
Satysfakcja: niemierzalna.

1 komentarz
  1. Dominika

    Jeśli nie ma się gazet zawsze można coś fajnego znaleźć na grafice googla. Później tylko druknąć albo przekalkować przez monitor i szablon gotowy :) Wystarczy ruszyć głową a mogą powstać naprawdę wspaniałe prace i to nie tylko w formie przebrań na przedszkolny bal, ale chociażby na kreatywną zabawę tematyczną :)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *