POST Z KATEGORII:

Mój facet jest psychopatą

Mój facet jest psychopatą

fear-1131143_1280

Związek dwojga ludzi zawsze jest niczym sinusoida. Po miesiącach słodyczy i nieprzerywalnego szczęścia, pojawiają się czarne chmury, by za chwilę na nowo wyszło słońce. Różnica charakterów, oczekiwań, nawyków wyniesionych z domu, wymusza na obojgu dostosowanie się do siebie, szukanie kompromisów. Dlatego kłótnie i gorsze dni są nieuniknione. Tak jak okresy pełni miłości i zgody. Co jednak, jeśli te kłótnie nie są takie zwyczajne a twój mężczyzna  z porządnego człowieka zamienia się w potwora?

ŻYCIE Z PSYCHOPATĄ

Okazuje się, że aż 4% populacji jest dotkniętych zaburzeniami psychopatycznymi. To dużo! Najczęściej są to właśnie mężczyźni. I najczęściej ci którzy na początku wydają się być ideałami. Bo psychopata to przede wszystkim dobry gracz i czarujący człowiek. Z pozoru. W początkowym etapie związku wielbi, na rękach nosi, obsypuje komplementami i prezentami. Omamia, manipuluje, uzależnia od siebie, od swojej dobroci i uwagi. Jego partnerkami najczęściej są kobiety, które bardzo pragną być akceptowane, chwilowo na życiowym zakręcie, szukające kogoś przy kim będą najpiękniejsze i jedyne. On oczywiście im to daje, tylko że na krótko. Jednak gdy następuje zamiana w potwora, najczęściej Ona już jest zakochana i uzależniona od niego. Początkowo pojawiają się jego zmienne humory. Ona tłumaczy to jego stresującym życiem, złym doświadczeniem z dzieciństwa, z byłą dziewczyną itp. Bo musicie wiedzieć, że winę za złą passę psychopaty zawsze ponoszą wszyscy, tylko nie On. Bardzo szybko z mówienia czułych słówek przechodzi do poniżania, ośmieszania i wyzywania. Nagle Ona dowiaduje się, że jest chciwą kurwą, taką samą dziwką jak jego była, parszywą suką, brudaską, leniwą… Epitety możecie sobie dopisać same. Psychopata nie musi używać przemocy fizycznej (chociaż często dochodzi również do tego), On używa przemocy słownej, manipulacji, grania na emocjach. Skoro w początkowej fazie związku tak intensywnie zajmował jej uwagę, że odciął ją od wszystkich znajomych, nagle okazuje się, że została sama. On szaleje coraz częściej, robi awantury o nic, a ona nie ma z kim porozmawiać. Poza tym się wstydzi. O ile nie czuje się za wszystko winna, bo przecież On jej już zdążył wmówić, że to Ona sprawiła, że się musiał zdenerwować.

DLACZEGO PISZĘ AKURAT O PSYCHOPATACH?

Być może któraś z was żyje z takim człowiekiem i nie wie, że z tego układu jest tylko jedno wyjście- ewakuacja! Być może ktoś blisko was jest uwikłany w taki związek? A może dzięki temu, że przeczytacie kilka słów o psychopacie, uda wam się uniknąć takiej relacji.
Oczywiście nie każdy awanturujący się i manipulujący mężczyzna jest psychopatą. Niektórzy po prostu nie dostali nigdy porządnie kopa w jaja i dlatego pozwalają sobie na zbyt dużo. Najczęściej dlatego, że ty wykazujesz się zbyt bierną postawą. W przypadku psychopaty jednak, postawienie mu się nie przyniesie pożądanych efektów, bo on nie zna czegoś takiego jak poczucie winy, wyrzuty sumienia czy empatia. Dlatego nie działają na niego ani łzy ani rozpacz jego ofiary. Dla niego władza, kontrola i posłuszeństwo są w życiu kluczowe. Często są oni lekarzami, prawnikami, szefami wielkich firm. Na zewnątrz czarujący i słodcy, w środku patologiczny człowiek. Wszyscy wasi znajomi uważają, że masz cudownego faceta, bo psychopaci świetnie potrafią udawać uczucia i budować swój boski obraz.

CO POWINNO CIĘ ZANIEPOKOIĆ?

– Przeszłość uczuciowa twojego partnera- jeśli dotychczas bywał w krótkotrwałych związkach, a jego partnerki jednym głosem przed nim ostrzegają, to na pewno coś jest nie tak. Czasami warto pogrzebać w przeszłości swojego faceta, zwłaszcza gdy coś was niepokoi. Nie zawsze ‚byłe’ chcą się mścić i opowiadają głupoty.
– Zwróć uwagę na to jak się wypowiada o swoich byłych dziewczynach, matce, rodzinie, współpracownikach. Jeśli nie ma do nich za grosz szacunku, nie licz, że z tobą będzie inaczej.
– Jeśli zawsze wszyscy są winni, nigdy nie usłyszałaś, że coś jest nie tak, bo on coś zawalił- powinna ci się zapalić czerwona lampka. Zwłaszcza, gdy tych win otoczenia jest bardzo dużo a wrogów w około niego więcej niż przyjaciół.
– Gdy twój mężczyzna chce ograniczyć twoje kontakty z rodziną i znajomymi, jeśli chce kontrolować każdy twój ruch- zastanów się nad tym.
– Psychopaci nie tolerują nudy, działają pod wpływem impulsu, odbierają świat ‚tu i teraz’, mają potrzebę silnych doznań. Dlatego wpadnie do ciebie w środku nocy, zabierze nagle na szalony weekendowy wypad, spełni wymyśloną przed chwilą zachciankę. Jednak wszystko go będzie szybko nudziło. Natomiast podczas kłótni wyraźnie wzrasta jego zadowolenie, bo to zapewnia mu stymulacje i mocne wrażenia.
– Psychopata intensywnie gestykuluje, często zmienia temat, unika niewygodnych pytań. Ciężko się z nim dyskutuje, bo najczęściej dopada go ‚słowotok’, podczas którego tyle nagada i nakręci, że gubisz się we własnych myślach.
– Ten mężczyzna obieca ci wszystko co tylko chcesz, powie ci co chcesz usłyszeć- tylko musisz mieć świadomość, że będą to jedynie kłamstwa.
– Nie przejmuje się żadnymi normami, moralność jest mu obca. Jemu się po prostu wszystko należy.
– Duża gwałtowność- łatwo wpada w gniew, jest wtedy nieobliczalny, nigdy nie wiesz jak daleko się posunie. Nie przebiera w słowach, chce żebyś się go bała, zdarza mu się użyć przemocy. Jeśli tak się dzieje- nie próbuj nawet wierzyć, że on się zmieni! Może cię zapewniać milion razy- i tak doświadczysz tego ponownie!!!
– Zawsze to ty albo ktoś inny jest winny temu, że się na tobie wyżył! Będzie ci to mówił tak długo aż w to uwierzysz.

CO ROBIĆ?

Są kobiety, które wierzą, że potrafią uleczyć swojego faceta. Dlatego trwają u boku alkoholików, narkomanów i męskich bokserów. Są takie, które próbują szukać dla niego albo dla siebie ratunku, proponują terapię, walczą. A są też takie, które biernie przyjmują ciosy. Najczęściej będąc zbyt mocno uzależnione od niego, by mieć siłę odejść. Najmądrzej byłoby wiać! Jak najdalej i jak najszybciej. Jednak bardzo często strach na to nie pozwala. Boisz się, że on będzie się mścił, że nie masz dokąd pójść, że jesteś beznadziejna i nic nie warta bez niego. Być może faktycznie przez niego zerwałaś więzi z rodziną i obawiasz się braku wsparcia. Jednak spróbuj pomyśleć nad tym racjonalnie, odłóż na bok emocje i tą papkę, którą on ci nakładł do głowy. Zastanów się co możesz zrobić, jakie masz możliwości. Zacznij mówić rodzinie, znajomym o tym co się dzieje. Sygnalizuj problem. Ukrywanie tego, że ktoś się nad tobą znęca, nie zmniejsza skali problemu. Oczywiście, że nie jest łatwo przyznać się do tego, że twój ukochany codziennie nazywa się nic nie wartą dziwką, ale to nie jest twoja wina, że on to robi! Szukaj pomocy i wiej! To jedyne co możesz zrobić.

3 komentarze
 1. Jojojo

  Thank u for this article.

  Odpowiedz
 2. Tom

  Jestem psychopata i się tego nie wstydzę bo nie mam wstydu?

  Odpowiedz
  • Femdom

   Takich jak ty należy sprzątnąć

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *