Zwariowane Przygody Pana Brumma zaczarowują najmłodszych


Przedstawiam wam sympatycznego misia Pana Brumma i jego przyjaciela Kaszalota, który jest… rybką pływającą w okrągłym akwarium. Zwariowane Przygody Pana Brumma to książka dla dzieci autorstwa Daniela Nappa, która opowiada o wielu przygodach misia. W zasadzie miś na kartkach książki pokazuje nam swój dzień, i wszystko to, co go w nim spotyka. Miś rano wstaje, ciężko mu to idzie ale w końcu się udaje, chce zjeść miód, przy okazji robi wokół siebie małą demolkę. No właśnie. Bo Pan Brumm i demolka to praktycznie jedność. Potem idzie na plac zabaw, bo chcę po obcować z naturą. Zabiera ze sobą Kaszalota i wspólnie spędzają ten czas na huśtawce.

Tak właśnie prezentują się kolejne przygody misia, które bawią i przyciągają małego czytelnika. Jakbym miała celować wiekiem to najbardziej polecam tę książkę dla 2-4- latków. Krótkie historie idealnie nadają się dla dzieci w tym wieku. Ich możliwości skupienia uwagi i chęć wysiedzenia w jednym miejscu są ograniczone więc długość tych opowiastek jest idealna. Chociaż mimo, że moi Chłopcy są starsi (6 lat) to podobała im się ta książka, bo ich mocno rozśmieszała. Zwłaszcza przygoda misia z zrzucaniem nadmiernych kilogramów. Pan Brumm wszedł na wagę, która się pod nim roztrzaskała. Barwne ilustracje dodały atrakcyjności tej opowieści i śmiechom nie było końca.

Oprawa graficzna to coś na co warto zwrócić uwagę przy tej książce. Dzięki dużym i ładnym obrazkom mały czytelnik ma pełen obraz historyjki. Tekst świetnie uzupełnia się z ilustracjami.

Jeśli wasze dzieciaki polubią Zwariowane Przygody Pana Brumma to pamiętajcie, że ta jest jedną z wielu książek o misiu wydanych przez Wydawnictwo Bona. Tak więc nie musicie się martwić, że zabraknie wam przygód niedźwiadka do czytania.

Zwariowane przygody Pana Brumma
Autor:  Daniel Napp

Wydawnictwo Bona
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *