Minecraft. Podręcznik farmera.


Niezależnie od tego czy jesteś rodzicem, który ogarnia fenomen Minecrafta czy raczej tym, który nie za bardzo wie o co tu chodzi- musisz wiedzieć, że teraz w szkołach ta gra to absolutny numer jeden rozmów i fascynacji. Ja też długo nie wiedziałam co to jest i po co. Teraz (absolutnie nie z własnej woli) tyle o tym słucham, że już znam większość postaci i wszystkich youtuberów, którzy się tym tematem zajmują. Potrafię też odblokować grę, która się zawiesiła i zamówić w kilka sekund kolejne gadżety, które są niezbędne do życia. Bowiem każdy szanujący się dzieciak ma co najmniej wszystko z logiem Minecraft. Nie pogardzi też gadżetem od któregoś ze swoich ulubionych youtuberów. Jak to mówią- nie masz, nie żyjesz…! Tym samym w naszym domu z tym motywem są już kubek, poduszka, kilka pluszaków, mnóstwo zestawów Lego, koszulka, naklejki na zeszyt, plecak… wariactwu nie ma końca.

Jako matka wielbiąca książki i za wszelką cenę próbująca zarazić tą miłością moje dzieci, (help, help- nadal jest to poza moją strefą osiągnięć), postanowiłam poszerzyć ilość akcesoriów z Minecraftem i… zamówiłam książki w tym temacie. Czy ja już mówiłam, że gazetki o tym też im kupuję? Wszystko z nadzieją na to, żeby sami z siebie odkleili się od ekranów i poświęcili czas na czytanie. Nieśmiało powiem, że się tym razem udało. Książka, którą wam tutaj prezentuję, sprostała standardom oraz oczekiwaniom. Dzieci zechciały ją przeczytać.

Tak właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami książki dla dzieciMinecraft. Podręcznik farmera.” Jest to przewodnik po tym jak samodzielnie tworzyć świat Minecraft w grze, w jaki sposób wytwarzać samodzielnie plony, utrzymywać uprawy i rozmnażać moby. Wiedzy jest tu naprawdę mnóstwo. Dziecko dowiaduje się co zrobić krok po kroku, by ulepszyć i zbudować świat w grze. Uprawa i hodowla to metody, które pozwalają przetrwać, dlatego warto wiedzieć jak się do tego zabrać. Książka wyjaśnia podstawy, opisuje co jest czym i po co (nawet ja zrozumiałam, a jestem wybitną ignorantką tematu). Podręcznik podzielono na 4 części – uprawa roślin, hodowla zwierząt, hodowla wrogich mobów oraz produkacja bloków. Wszystko jest dokładnie opisane i opatrzone odpowiednimi obrazkami.

Książka ma prostą budowę, jasny przekaz i dużo wartościowych wskazówek oraz rad, które pozwolą graczom osiągnąć samowystarczalność podczas grania w Minecraft.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *