Poznaj Poznań lokalnie- relacja ze spotkania! 6


W niedzielę 18.05.2014r odbyło się w Poznaniu Spotkanie Mam pod hasłem: Poznaj Poznań lokalnie. 11 wspaniałych Mam wraz z dziećmi, w tym my dwie Matka Wygodna i Matka Nie Wariatka miałyśmy okazję spędzić wspólnie czas, poznać tajniki wyrobu lizaków/cukierków i zgłębić tajemnice historii poznańskich koziołków.

Pierwszy punkt spotkania- Słodkie Czary Mary, które zaprosiło nas na warsztaty robienia słodkości.
Zanim jednak warsztaty się rozpoczęły- mieliśmy okazję obejrzeć wyroby, już gotowe do sprzedaży. Niektóre są naprawdę bajeczne!

 

 Ale prawdziwym szoł okazały się warsztaty! Nie wiem czy mogę Wam tak zdradzać tajniki powstawania lizaków. Ale co tam.. nigdzie nie mówili, że nie można!

1. Najpierw potrzebny jest wrzący karmel, który wylewa się na stół. 2. Dodajemy  barwniki.

3. Wsypujemy (chyba) kwasek cytrynowy. 4. Gotową masę kroi się na kawałki. 5. Ugniata.
6. Odpowiednio wyciąga. 7. Tworzy wałki. 8. Z których zwija się jeden duży, kolorowy wałek.
9. Z ‘plasterka’ takiej masy robi się rulonik, który należy zwinąć jak ślimaczka. 10. Włożyć do niego patyczek. 11. I ugnieść na płasko.
 
 
 Po słodkościach, nastąpił czas na zabawę! Dzięki gościnności Jupi-Park dzieciaki miały możliwość spożytkowania nadmiaru energii a Mamy chwilę na porozmawianie.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Pani Agnieszka Idziak, autorka książki i projektu Cztery Żywioły i Dwa Koziołki.Oraz przedstawicielka Wydawnictwa Albus. 

Pierwsza pani opowiedziała nam o całym cyklu wycieczek organizowanych pod hasłem “Cztery żywioły i dwa koziołki”, podczas których dzieci poznają historię Poznania i Starego Rynku. 

Druga zaprezentowała ciekawe pozycje książkowe dla dzieci.

Oczywiście nie obyło się bez upominków od sponsorów. Słodkie Czary Mary, Jupi Park, Bazgroszyt, Piknini, Wydawnictwo Albus, Dzidziuś bardzo dziękujemy!!!

A ja bym chciała przede wszystkim podziękować uczestniczkom za wspaniałą atmosferę, Waszą otwartą postawę i miłe towarzystwo!
Ania
 , 
MartaAleksandra , Monika,  Iza ,    

ElizaAgnieszka , Agnieszka i Marta dziękujemy!!!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 komentarzy do “Poznaj Poznań lokalnie- relacja ze spotkania!