POST Z KATEGORII:

Czasami trafiasz do takich miejsc, które cię zaskakują

Czasami trafiasz do takich miejsc, które cię zaskakują

Zabawne ile czasami energii zużywamy na szukanie czegoś, co tak naprawdę jest całkiem blisko nas. Wiecie ile godzin spędziłam na szukaniu specjalistów dla moich dzieci, gdy przeprowadzaliśmy się do Słubic? Na zapewnieniu im rehabilitacji, zajęć logopedycznych, konsultacji psychologicznych i tego, co w pobliżu Wrocławia mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Ogromnie dużo czasu! Kiedy przeprowadzaliśmy się tutaj 3 lata temu byłam przerażona. Przede wszystkim brakiem dobrej rehabilitacji dla syna. I tym, że do każdego lekarza, neurologa, ortopedy, kardiologa muszę jeździć aż do Poznania. 160 km! Nie muszę chyba wam mówić ile to zajmuje czasu i pochłania pieniędzy.

Małymi krokami jakoś udało się to zorganizować. Ale nadal wiele czasu spędzaliśmy w podróży, nie wiedząc, że w naszym mieście jest miejsce, które oferuje to wszystko, za czym jeździmy setki kilometrów.

Zaczęło się od tego, że Centrum Medyczne Brandmed zorganizowało akcję Profilaktycznych Badań Wad Postawy u dzieci. Arek jest na bieżąco rehabilitowany i ma najlepszą opiekę ale badania takim urządzeniem jeszcze nie miał więc skorzystaliśmy. A Mikołaja dawno nie widział żaden specjalista od postawy. Powiem wam, że fajna sprawa. Dostaliśmy szczegółowy wydruk z „zeskanowanym” kręgosłupem, pomierzonymi kończynami, pokazanymi odchyleniami, ustawieniem bioder. To badanie było robione przy pomocy jakiegoś specjalistycznego urządzenia. Ale każdy dobry rehabilitant może wam zrobić taką ocenę dziecka. I szczerze polecam przynajmniej raz na jakiś czas takowego odwiedzić. Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, a niestety mnóstwo dzieci ma wady postawy, które w okresie szkolnym się tylko pogłębiają.

Jak już poszliśmy do tego Brandmedu i czekaliśmy na swoją kolej to miałam chwilę by poczytać ich ulotki. Szokowi nie był końca. Okazuje się, że na miejscu, w samym centrum miasta, mam większość specjalistów za którymi jeżdżę do Poznania. Zabawne, bo niektórzy lekarze właśnie stamtąd przyjeżdżają tutaj do gabinetów.

Chłopaków wizytę u ortopedy i neurologa zaplanowałam na nieco później, bo nie są tak bardzo pilne. Ale moja wizyta u dermatologa czekać już nie powinna. Umówiłam się więc. O tej wizycie opowiem wam osobno, bo z pozoru błaha sprawa okazała się poważniejsza i chciałabym was przestrzec, żebyście się jednak badali na bieżąco. Tymczasem powiem tylko, że jeśli szukacie dobrego dermatologa i macie blisko do nas, to ta kobieta jest świetna! Mira Przetak- Gocół. Lekarz dermatolog, który się przejmuje i dla którego nie jesteś jedynie kolejnym numerkiem na liście pacjentów.

Dla matki dziecka niepełnosprawnego jednak najważniejsza jest kwestia rehabilitacji. Postanowiłam więc, że napiszę wam trochę więcej o tym miejscu, żeby oświecić inne nieświadome rodziny szukające dobrej opieki dla swoich dzieci.

Najważniejsza kwestia jest taka, że Arka rehabilitant, który pracuje z nim od kilku lat, teraz przyjmuje w Brandmedzie małe dzieci. Szczerze wam go polecam i wiem, że jeśli wasze dziecko trafi w Jego ręce, to nie będziecie żałować. Nie będę publicznie podawała danych osobowych ale wiecie gdzie mnie znaleźć, jakbyście potrzebowali szczegółów. W każdym razie ja mam dwóch zaufanych rehabilitantów dla Arka i nikomu innemu bym go nie oddała. Ostatnio wspólnie z tym terapeutą oglądaliśmy filmiki sprzed 3 lat i podziwialiśmy jaki Arek zrobił postęp. Więc dowód na jakość tej rehabilitacji na co dzień biega po naszym domu. I uwierzcie mi, że to, czego udało się dokonać na Młodego nodze jest… chyba nie przesadzę jak powiem, że cudem! Okupionym ciężką pracą, doświadczeniem i wiedzą rehabilitanta.

Ale skupiłam się na dzieciach a my, rodzice, też miewamy kontuzje i urazy. Jestem wyjątkowo wścibska i skoro uznałam, że warto wam opisać to miejsce, to poprosiłam jedną z rehabilitantek, żeby oprowadziła mnie po salach i pokazała co może zaoferować takiemu człowiekowi jak ja- matce cierpiącej na bóle kręgosłupa i kolana.
Oferta jest bogata, praktycznie każdy uraz neurologiczny albo ortopedyczny może być tam rehabilitowany. Mają mnóstwo nowoczesnego sprzętu i przede wszystkim wiedzy. Żadne stare metody, gdzie pacjent macha sobie ręką podwieszoną na kawałku materiału. Rehabilitacja jest dobierana indywidualnie, zgodnie z najnowszymi standardami. I co mnie najmilej zaskoczyło- koszty takiej terapii nie są wygórowane. Pani na recepcji poinformowała mnie, że ceny zaczynają się od 30 zł za pół godziny zajęć.


Nie byłabym sobą jakbym nie przetestowała wszystkiego co się da. Tym sposobem wylądowałam na urządzeniu do ćwiczeń równowagi i balansu ciała. Świetne dla dzieci, bo sobie po prostu grasz ciałem. Masz kulkę, którą prowadzisz ruchem swojego ciała. Albo ludzika na tratwie, któremu pomagasz umieścić piłki w odpowiednim miejscu. Wygląda bardzo łatwo i przyjemnie. A okazuje się, że wymaga dużego skupienia i pracy całego ciała. Przy okazji okazało się, że moja lewa strona wcale taka sprawna nie jest i musiałam naprawdę nieźle się wysilić, by ją zmusić do takiej pracy jaką wykonuje prawa.

Na drugim urządzeniu miałam możliwie szybko i najkrótszą drogą dostać się do kółka, które zmieniło kolor. Proste, nie? W teorii tak. A w praktyce mało się nie wywróciłam chcąc złapać równowagę. Zresztą jak widzicie, narobiłam tych linii tyle, że wstyd patrzeć. Zdecydowanie jest to przyjemna forma rehabilitacji, ale nie ma nic wspólnego z zabawą, bo wymaga pracy całego ciała. Czyli tak jak być powinno.

W rehabilitacji, poza skutecznością, ważna jest atmosfera i samopoczucie pacjenta.  W Brandmedzie sala jest duża, przestronna, miła dla oka. A rehabilitanci serdeczni i pozytywnie nastawieni do swojej pracy i pacjenta. Ja wiem, że to wydaje się być oczywiste, jednak przeszliśmy z Arkiem wiele ośrodków rehabilitacji i przykro to mówić, ale nie wszędzie zwraca się na to uwagę.

Ostatnią rzeczą o której chciałabym wam napisać i z której obecnie korzystam w Centrum medycznym Brandmed jest masaż kształtujący sylwetkę. Sandra, która działa zarówno w Słubicach jak i Poznaniu (znajdziecie ją też TUTAJ), przez najbliższe tygodnie będzie pomagała mi pozbyć się nagromadzonej wody i naprawi szkody, które zrobiły w moim organizmie hormony. Co ważne, możecie się do niej zapisać nie tylko na masaż modulujący sylwetkę ale również na poradę związaną z żywieniem dzieci i dorosłych. Nie będę ukrywała, że ten masaż trochę boli ale jest bardzo skuteczny. W zasadzie to mnie mało boli, bo nie jestem szczególnie wrażliwa. Ale dla ładnego wyglądu nie takie rzeczy my kobiety musimy znosić.

Po co wam to wszystko piszę? Bo wiem, że czyta mnie mnóstwo osób ze Słubic, którzy nieustannie pytają na fejsbookowych grupach o dobrych specjalistów czy rehabilitanta. Skoro udało mi się trafić do tego miejsca i skorzystać z naprawdę dobrej oferty, którą mamy tuż pod nosem, to pomyślałam, że powiem wam o tym. Po co macie jeździć aż do wielkopolski, jeśli w lubuskim macie to samo? Ale nie myślcie, że dyskryminuję osoby z innych części kraju! Wy, kochani, rozejrzyjcie się, czy aby na pewno wiecie o wszystkich możliwościach w swoim mieście. A przede wszystkim poszukajcie dobrego rehabilitanta, który oceni rozwój waszego dziecka, jego stopy, kolana i kręgosłup. I nie zapominajcie o sobie. Zmęczona matka czy narzekający na ból kręgosłupa ojciec, też wymagają uwagi. Kilka godzin w miesiącu albo roku poświęconych tylko sobie i swojemu zdrowiu to niezbędne minimum! Oczywiście nie zapominajcie o regularnych badaniach krwi! Raz w roku koniecznie!
Brandmed ma też laboratorium, które wykonuje badania w Niemczech. Wielu lekarzy twierdzi, że dzięki temu są bardziej dokładne.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *