POST Z KATEGORII:

Największym świadectwem WOŚP są dzieci

Największym świadectwem WOŚP są dzieci

W zeszłym roku się jeszcze złościłam, wkurzałam i nogami tupałam na każdego idiotę, który mówił że Owsiak kradnie, przywłaszcza, domy buduje, bawi się czy imprezuje za naszą kasę.
W tym roku po prostu ignoruję, nie dyskutuję i nie wchodzę na żadne linki anty-orkiestrowych maniaków. Ale zdanie swoje wyrażę.
Kiedyś pisałam, że moje dzieci żyją dzięki WOŚP. W zasadzie to żyją dzięki sprzętowi, który WOŚP przekazała szpitalom. Nie dzięki lekarzom (chociaż bez ich udziału wiadomo, że by się nie udało). Jednak sami lekarze bez specjalistycznego sprzętu mogliby tyle co ja- siedzieć i czekać na cud. Bo czym by przewieźli 800g Arka na operację 100 km? Na wielbłądzie? Potrzebna była specjalna karetka dla noworodków, ze specjalnym inkubatorem i kilkoma innymi urządzeniami, których przeciętny rodzic nigdy na oczy nie widział!
To zostało zakupione dzięki WOŚP.
Do czego włożono by 640 g Mikołaja tuż po porodzie? Do inkubatora z lat 70-tych?! A powietrze pompowano by mu starym, psującym się sprzętem?! A może trzeba by było zawieść takie maleństwo do szpitala w stolicy, bo sądzę że gdyby NFZ miało pokrywać koszty sprzętu to miałby je jeden, góra dwa szpitale na całą Polskę!

Chłopcy urodzili się w 24 tygodniu. W 6 miesiącu ciąży… to cud, że żyją!

Zestawy nCPAP, Pulsykometry, Inkubatory zamknięte różnego rodzaju (podstawowe, do intensywnej opieki, do intensywnej terapii z servo tlenowym), respirator, monitory, pompy strzykawkowe. 

To sprzęty, których wielu z was nie zna. Macie szczęście… To sprzęty, które towarzyszyły Chłopcom od pierwszego dnia ich życia przez około 3 miesiące. Bez nich… nie chcę myśleć co byłoby bez nich.

Jeśli przeciwnicy Owsiaka i WOŚP tak bardzo zasłaniają się wiarą i Bogiem to ja też tak zrobię.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień- kto nie potrzebuje sprzętu, kto wie że nie będzie nigdy z niego korzystał, niech krzyczy, protestuje i będzie w zgodzie sam ze sobą. W chwili zagrożenia życia- niech dzwoni, żeby mu na szybko ktoś inny dostarczył potrzebny sprzęt.
Bo to najczęściej jest tak jak ze składkami w szkole albo pracy, ci co najwięcej krzyczą, że 10 zł to za dużo na zrzutkę- pierwsi biegną do gotowego stołu się najeść.

Niestety… nie wiesz co Cię spotka, nie wiesz w jakim stanie urodzi się Twoje dziecko, nie wiesz czego będziesz potrzebować na starość. Działania WOŚP to taka trochę inwestycja we własną przyszłość i tworzenie ‚zaplecza’ medycznego samemu sobie!

Nikomu nie życzę, żeby kiedykolwiek musiał się dowiedzieć czym jest taki specjalistyczny sprzęt. Ale weźcie pod uwagę to, że nie wiemy co będzie jutro.
Poza tym KAŻDE dziecko w Polsce jest przebadane pod kątem wady słuchu aparatami zakupionymi przez WOŚP. Moje, Twoje i przeciwników fundacji również. Czy to nie jest hipokryzja?!

I znowu posługując się wiarą i Bogiem- moje dzieci są ŚWIADECTWEM działań WOŚP.

Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek miał/ma wątpliwości czy w ogóle można jakoś udowodnić dobre działanie Fundacji to ja je wam zaprezentuję!
A takich świadectw jest miliony… Sama znam przynajmniej kilkadziesiąt małych dzieciaków, które żyją i są zdrowe dzięki Owsiakowi!

Z całego serca dziękuję Panu, Wolontariuszom i pracownikom Fundacji WOŚP- za to, że im się chce chcieć! My jak co roku będziemy grali z wami do końca świata i o jeden dzień dłużej!!!

34 komentarze
 1. Wiola

  Czym innym jest WOŚP – akcja piękna, szlachetna, pomocna, wspaniała. A czym innym są poczynania J. Owsiaka, który swoim postępowaniem sam niszczy wspaniałą ideę. Czym się różni jego postępowanie, od postępowania wolontariusza, który pomaga w organizacji akcji, a na koniec kradnie pieniądze z puszki? Jedynie skalą.

  Odpowiedz
  • Marta Skrzypiec

   Masz dowody? Widziałaś jak wyciąga z puszek albo konta i wkłada do swojej kieszeni?! Mój blog nie jest miejscem na takie oczernianie więc wróć z myślami na właściwą drogę albo przemilcz.

   Odpowiedz
 2. ewa

  Pomagają nie tylko wczesniakom,pomagają. dzieciom
  niepełnosprawnym,zakupuja sprzęt wysokiej klasy na który nas nie stać.Przeciwnicy to zazdrosnicy ,którzy sami nic nie potrafią zrobić,oprócz wsadzania szpilki.

  Odpowiedz
 3. moreno

  u mojej córki 12 kwietnia 2010 roku wykryli guza mózgu,będąc w szpitalu w ICZMP w Łodzi widziałem sprzet 90% pochodziło od WOŚP,będąc dzieckiem sam kilka lat wrzucałem do puszek aby dostać serduszko bo wiem że nie Owsiak pomaga tylko my a on jest tylko założycielem i jeśli zarabia na boku z tego powodu że jest założycielem tej fundacji to mi to nie przeszkadza,zobaczcie naszych wszystkich polityków jak nas okradają,jak nas ZUS okrada ale tego nie widzicie,DZIĘKUJE panie OWSIAK bo dzięki tobie moja córka nadal żyje co miała 10% szans na przeżycie operacji :(

  Odpowiedz
 4. Malami

  Sześć lat temu i moje dziecko dwa razy w ciągu doby zostało wyrwane śmierci z rąk. Mały szpital, brak sprzętu do ratowania wcześniaków, a mimo to decyzja o rozwiązaniu ciąży w 34 tc. Dziecko urodzone w zamartwicy 2 pkt. Uratowanie cudem. Potem kolejne zatrzymanie oddechu i błyskawiczna pomoc dzięki karetce zakupionej przez WOŚP. Potem resporator, inkubator i praktycznie każdy sprzęt przy moim dziecku był darem orkiestry. Moje dziecko żyje dzięki pracy ludzi zaangażowanych w WOŚP i dzięki tym którzy ją wspierają. Do puszki nie wkładam wiele, rehabilitacja małej pochłania cały budżet i wiele ponad to, jednak zawsze coś wrzucamy. Dziękujemy Orkiestrze za to co robi dla dzieciaków. Wielkie dzięki i jesteśmy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

  Odpowiedz
 5. Ewa

  Podpisuje się pod tym co Pani napisała. Ja i moje bliźniaczki byliśmy w podobnej sytuacji i tylko dzięki tym sprzętom żyją. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Carla

  Zgodzę się zdecydowanie! Jestem studentką pielęgniarstwa, moim marzeniem jest praca na oddziale noworodkowym, docelowo na intensywnej terapii noworodkowej. W moim mieście odbywałam już praktyki na oddziale noworodkowym i mogę powiedzieć zupełnie obiektywnie, że gdyby nie WOŚP nie można by było wykrywać wad słuchu u noworodków, bo to właśnie Pan Owsiak zakupił na każdy oddział takie aparaty. Aparat do przezskórnego badania poziomu bilirubiny kosztuje ponad 20000 zł, mało który oddział byłoby na to stać. Inkubatory, przewijaki, respiratory, kardiomonitory i wiele, wiele innych są zaopatrzone w serduszka. I bardzo się cieszę, że sama kilka razy mogłam przyczynić się do tego będąc wolontariuszką, a raz członkinią sztabu WOŚP. Pan Owsiak zasługuje na wieli szacunek, a nawet gdyby brał pieniądze do własnej kieszeni,to jest osobą, której nikt nie powinien się czepiać o to, bo wręcz by na to zasługiwał!

  Odpowiedz
 7. kamlud

  Przed rokiem powstała tutaj na Facebook-u spontaniczna inicjatywa wystąpienia do właściwych organów państwowych w kraju i poza granicami o przyznanie Nagrody Nobla dla WOŚP oraz dla jej twórcy – Jerzego Owsiaka. Jeśli akceptujecie tę inicjatywę to zapraszam na tę stronę.

  Odpowiedz
 8. kamlud

  „Nie rozumiem tych, którzy pod katolickimi sztandarami opluwają Jerzego Owsiaka . Przecież podstawowym obowiązkiem katolika jest jałmużna” – mów ks. Dariusz Raś, proboszcz bazyliki Mariackiej w Krakowie i zachęca, by ….. nie omijać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  „Często zarzuca się WOŚP że mówi „róbta, co chceta”. Ale jeśli będziemy cytowali świętej pamięci arcybiskupa Życińskiego, który powiedziparafrazując słowa świętego Augustyna: „kochajta i róbta, co
  chceta”, to wypada się tylko pod tym podpisać. Trzeba nauczyć
  się szanować człowieka w jego podmiotowości, a w tej miłości do
  bliźniego dostaniemy wszystko. Nie można się kochać, kiedy się
  tylko kopiemy i gryziemy.”(Ks. Jan Kaczkowski twórca
  hospicjum w Pucku ).

  Odpowiedz
 9. Natalia Plominska

  Witam,moja corka rowniez zyje dzkeki sprzetom z WOSP urodzila sie w 29 tygodniu i gdyby nie spec jalne inkubatory zakupione przez owsiaka naszej corki zapewne by z nami nie bylo . Jestem pelna podziwu ze cala Polska bierze w tym udzial . Troche rozumiem innych ludzi ktorzy nie wierza w szczere intencje wosp , kiedys sama do tego podchodzilam obojetnie do czasu kiedy jestem im wdzieczna za zycie corki. Dlatego wiem ze inni gdyby byli chodz przez chwile w naszej sytuacji zmienili by zdanie . Bede wam wdzieczna do konca zycia . Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 10. Basia Marcin Mędrygał Sklarczy

  Klinika neonatologii, sala wczesniaka, jestem przy zosi i ani, za szklana szyba intensywna terapia, obok stoi kobieta, matka, patrzy przez ta szybe na jedno ze swych bliźniat.
  Ja: Ale tam czerwono…
  Ona:Czerwono???
  Ja: No od tych serduszek…
  Ona: A rzeczywiście….
  Po chwili widze ze płacze, wiec pytam
  Co sie stało? Dlaczego placzesz?
  Ona: Tak strasznie mi teraz głupio…dopiero teraz to sobie uświadomiłam…
  Ja: Ale co?
  Ona: Przez te wszystkie lata tylko raz wrzuciłam do puszki…1,50…. tylko raz…
  Ja: No to teraz dzięki temu 1,50 zł twoje dziecko oddycha…

  Odpowiedz
 11. Joanna Adamkiewicz

  Moje młodsze dziecko żyje tylko i wyłącznie dzięki sprzętom od WOŚP i będę im wdzięczna do końca życia za to, że dziś mogę obserwować liczne postępy mojej pięknej córki, czuć bicie jej serduszka, kiedy wtula się w moje ramiona <3 Nie zrozumie tego ten kto nigdy nie stanął w tak trudnej dla rodzica sytuacji… Każdego dnia podczas pobytu w szpitalach moim oczom ukazywała się naklejka WOŚP na całej masie urządzeń, każdego dnia dziękuję Bogu, że są tacy ludzie na tym świecie, którzy myślą o innych, którzy naprawdę ratują ludzkie życie <3 Myślę, że WOŚP nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielu ludzi jest im wdzięcznych za wszystko co robią, a wszystkie złe komentarze na temat osób związanych z WOŚP kompletnie ignoruję, dla mnie jesteście wielcy i ja oraz cała moja najbliższa rodzina jest Wam wdzięczna za to, że nasza Lenusia żyje <3

  Odpowiedz
 12. Bartłomiej Panek

  Pozwolisz droga Marto, że pochylę się co nieco nad WOŚP i twoim wpisem u siebie na blogu (zapewne dostaniesz pinga). My takich problemów z bliźniakami nie mieliśmy, bo urodziły się w 38 tygodniu, co jak na bliźniaki to późno już bardzo ;-) Cieszyło mnie i uspokajało jednak to, że widziałem sprzęt z logiem WOŚP, bo to znaczyło, że sprzęt jest nowy i pewny. Czy to karetka, czy to badanie przesiewowe słuchu, czy to inkubator. Bez znaczenia. Dla mnie istotne było, że ten sprzęt tam był i mógł w razie czego pomóc. Był tylko i wyłącznie dzięki WOŚP i zaangażowaniu ludzi, także moim datkom. Śmiem nawet twierdzić, że w ostatnich latach nie urodziło się żadne dziecko, które z pomocy tego sprzętu nie skorzystało. Albo niech mi ktoś przynajmniej wskaże publiczny szpital w Polsce, której takiej pomocy nie uzyskał.

  Odpowiedz
 13. olguska

  dokładnie Owsiak wiele robi i to się liczy a taki sprzet wiele kosztuje

  Odpowiedz
 14. Justyna Lisicka

  I bardzo dobrze, że kupuje te wszystkie sprzęty. I bardzo dobrze, że ratują życie milionom. Tylko czemu musi na boku odstawiać jakieś szopki? Czemu nie wszystkie pieniądze idą na pomoc?

  Odpowiedz
  • Agnieszka Paradowska - Suska

   A skąd to wiesz ??? Skąd masz pewność, że ktoś nie oczernia go tak dla zasady z nienawiści.. Ten spór jest nie do rozwiązania.. Nikt z zwykłych ludzi nie jest w stanie wiedzieć co jest prawdzie a co nie… Więc wymierne będzie tylko to co widzimy, czyli wiele serduszek na sprzętach w każdym szpitalu w Polsce… Nic po za tym się nie liczy… A jeśli Owsiak naprawdę robi coś źle (choć w to nie wierzę) to mam nadzieję, że będzie się rozliczał z swoich kłamstw tam u góry.. A my pomimo to skorzystamy namacalnie z tego co udało się WOŚP.

   Odpowiedz
  • Katarzyna Kłos

   Musi być „szopka”, żeby było bardziej o tym słychać. Na jakie kółko sportowe ostatnio dałyśmy po 2 złote ? (warunek: na to samo) – pewnie na żadne, a na pewno nie obydwie na to samo. A dlaczego ? Bo były małe szanse, bym i ja i Pani o tej samej zbiórce słyszała. A jak są „szopki”, to słychać. I wrzucamy na TĄ SAMĄ akcję. Sorry, prościej nie umiałam. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam.

   Odpowiedz
  • Katarzyna Kłos

   A jeśli nie dotarło, to mam inny argument: skoro robi tyle dobrego, tyle ludzi ratuje, dobrą robotę „odwala”, to niech nawet SOBIE te szopki robi. Ja nie mam nic przeciwko. Nigdy nie miałam.

   Odpowiedz
   • Justyna Lisicka

    Ale wie Pani, że mam na myśli „szopki”, takie jak wyprowadzanie pieniędzy z fundacji WOŚP? Co do czego nie mam żadnej pewności, że jest to prawda, ale o tym się pisze i mówi. Ja mam coś przeciwko takim zachowaniom, jeśli są prawdziwe.

    Odpowiedz
 15. ewela

  najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy albo nie musieli korzystać z tego sprzętu albo jeszcze nie wiedzą, że będą musieli z niego skorzystać…
  niech rząd i wszyscy inni którzy mają tyle do powiedzenia zakupią sprzęt do szpitali to Owsiak nie będzie musiał działać, nie będzie trzeba zbierać pieniędzy od ludzi, bo całego sprzętu wystarczy dla wszystkich potrzebujących!
  czemu nikt się nie czepia innych fundacji choćby TVN, POLSAT, CARITAS – w nich jest tak wszystko pięknie ładnie i cacy? im bliżej finału WOŚP tym bardziej ktoś nas uświadamia że w naszym kraju kradnie tylko Owsiak. nikt nie mówi albo mało się mówi ile sprzętu kupił tylko wyliczają ile ukradł. cały świat podziwia jego działalność a w Polsce piszą tylko że kradnie, że jest zły i w ogóle be.
  mnie też niektóre rzeczy w jego działalności się nie podobają ale jestem mu wdzięczna za ten sprzęt, który zakupił bo uratował niejedno życie.
  moja wypowiedź jest w bardzo łagodnym tonie ale aż cisną się na usta inne słowa…

  Odpowiedz
 16. Dorota

  Tuż przed porodem miałam codzienne KTG z uwagi, iż moja córeczka nie rosla w brzuszku. Na dość nowoczesnym tego typ urzadzeniu byla naklejka WOŚP jak mozna sie domyslic NFZ nie pokwapilo sie z zakupem takiego sprzetu by lekarze i pielegniarki z łatwościa mogli ratowac nasze jeszcze nienarodzone pociechy. Dlatego niech Owsiak buduje sobie nawet wille z basenem w nagrode za pomoc dla miliony potrzebujacych :) Cyt z filmu „Znachor” – „ja nie pomagam biednym ani bogatym, ja pomagam ludziom” :D

  Odpowiedz
 17. Basia

  oj, też się podpisuję. W szpitalu, w którym urodziła się córeczka 90% sprzętu jest zWOŚP-u. Dzięki nim, wiedziałam, że jest w dobrym stanie. Dziękuję.

  Odpowiedz
 18. kasiek

  Moja mama jest szefem sztabu WOŚP w mojej miejscowości już od kilku lat. Całą rodziną pomagamy jej przy organizacji finału również w tym roku. Takie anty-WOŚPowskie komentarze uderzają najbardziej w ludzi takich jak ona, bo czyta wszystkie artykuły i bardzo to przeżywa. Gdybym jej w tym roku nie zmobilizowała (a nie było łatwo), zrezygnowałaby w ostatniej chwili. Najgorsze jest to, kiedy przyjdzie taka Pani woźna i oburzona powie, że nie ma sensu organizować finału, bo jej się nie chce po tym sprzątać (impreza może odbyć się tylko w szkole). Dlatego ze swojej strony chciałam podziękować za takie motywujące wypowiedzi. :-D

  Odpowiedz
 19. Dagmara

  Ja takze podpisuje sie pod tym rekami i nogami. Moj synus choc zyl tylko 14 dni ale byl z nami dzieki sprzetowi z serduszkiem. I mysle ze jak nie otrzemy sie o szpital ze sprzedem owsiaka to nigdy nie zrozumiemy. Kazdy z nas mysli czemu nas ma to spotkac ze taki sprzet bedzie ratowac zycie naszego dziecka a jednak to nas spotykac i wtedy widzimy te znajome serduszka na sprzecie. Dociera do nas ze ze zlotowki wrzucane przez wielu z nas do tych puszek i milione innych dobrych ludzi teraz daje nadzieje na lepsze start naszych pociech. I ktos zastanowil sie co by bylo gdyby nie orkiestra. Nie zycze nikomu by musial pochowac wlasne dziecko a tak moglo by byc jak by nie orkiestra. Wiec niech graja do konca swiata i o jeden dzien dluzej a my razem z nimi :)

  Odpowiedz
 20. Eliza Sawińska

  Brawo! Do końca świata i o jeden dzień dłużej :)

  Odpowiedz
 21. Krzysztof Piłat

  Nie dalej jak miesiąc temu moje dzieci (bliźniaczki wcześniaczki :)) leżały w inkubatorze z serduszkiem WOŚP naklejonym na obudowie. Cóż innego mógłbym powiedzieć jak tylko…. dziękuję. Dziękuję Jurku, dziękuje wolontariuszom, dziękuję wszystkim co grają z Wielką Orkiestrą. Gdyby nie oni, strach pomyśleć co by było z moimi córeczkami… a tak, teraz mam dwie wspaniałe dziewczynki, które właśnie zaczynają ryczeć…., także pora kończyć wywód :P Pozdrawiam wszystkich grających z WOŚP a przeciwnikom mówię…. aaaa szkoda słów. SIEMA! ;)

  Odpowiedz
 22. Marta

  ja rowniez sie zgadzam z Pania moje coreczki przyszly na swiat w 26 tyg i wazyly 900g i 1000g i nie wyobrazam sobie ze mogly by nie przezyc.dlugi czas spedzily w szpitalu a teraz sa zdrowe :-)potrzebni sa tacy ludzie ktorzy bezinteresownie pomagaja.

  Odpowiedz
 23. Agnieszka

  Również podpisuję się rękami i nogami pod artykułem. Moje bliźniaki niecały rok temu startowały z pomocą orkiestrowego sprzętu :-)

  Odpowiedz
 24. Introversja

  Nie mogę zrozumieć, jak można być tak ślepym na dobro, które czyni WOŚP. Wystarczyło 5 dni w szpitalu na oddziale dziecięcym (z powodu „zwykłej” anginy Gabi), żebym mogła przekonać się jaki ogrom sprzętu znajduje się tam tylko i wyłącznie dzięki Owsiakowi. Choćby taka podstawowa rzecz, jak nowe łóżka, żeby dzieciaki nie musiały spędzać dni i nocy w tych odrapanych, ze schodzącą farbą.

  Odpowiedz
 25. Aśka

  moje dziewczynki urodzone pod koniec 25tc, też dzięki działaniom WOŚP i sprzętowi zakupionemu można powiedzieć że żyją. nawet w tamtym roku były w telewizji ;D były wtedy na respiratorze z serduszkiem, pompy strzykawkowe również ufundowane dzieki WOŚP. Dopóki kogoś taka sytuacja nie spotka, nie zdaje sobie sprawy nawet że działania WOŚP są potrzebne..

  Odpowiedz
 26. matka aśka

  Podpisuje się „dwiema ręcami” jak mówi mój syn. My mieliśmy szczęście urodziny w terminie, ale moja bliska przyjaciółka ma dwóch chłopców z 26 tyg. mają dopiero kilka miesięcy, ale bez sprzętu zakupionego przez WOŚP nie było by ich wogóle dzisiaj z rodzicami.

  Odpowiedz
 27. Monika dz.

  Wiedziałam, że chłopcy są wcześniakami, ale dopiero tutaj przeczytałam, że urodzili się w 6 miesiącu. Masz rację, chłopcy są świadectwem tego, że Owsiak robi dobrze dla medycyny!!!

  Odpowiedz
 28. Matka Antyterrorystka

  Amen! Moje dziecko miało badane słuch sprzętem z serduszkiem. Czego by nie robił Owsiak- szczerze nie wnikam ile kasy na co idzie…robi bardzo dużo dobrego! Przykładem tego są choćby przykłady przez Ciebie podane oraz Twoje dzieci

  Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. WOŚP kradnie miliony serc! Ukradł też moje! • Rodzina w praktyce - […] Za chwilę (11.01.2015) będzie kolejny, tym razem już 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chyba nikomu nie muszę przypominać czym…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *