POST Z KATEGORII:

Nasze ubezpieczenie na rok szkolny 2021/2022

Nasze ubezpieczenie na rok szkolny 2021/2022

Ubezpieczenie moich dzieci to dla mnie ważna i obowiązkowa część wyprawki. Daje mi poczucie bezpieczeństwa i chociaż odrobinę spokoju, że w razie jakby (tfu, tfu) coś się stało to będzie mnie stać na leczenie. Dlatego nie wybieram jakiegokolwiek ubezpieczenia i nie kupuję go na zebraniu dla rodziców, gdzie nie wiem jakie są warunki i stawki. Zresztą odkąd jestem w Radzie Rodziców i mam wgląd do ofert to wiem, że nie są to wysokie sumy. Dlatego zawsze ubezpieczenia szukam sama i dopasowuję je do potrzeb moich dzieci i rodziny.

Najważniejszą rzeczą jaką musicie wiedzieć to fakt, że NIE MUSICIE UBEZPIECZAĆ DZIECI W PLACÓWCE.
Żeby była jasność- DZIECKO POWINNO BYĆ UBEZPIECZONE i mieć ubezpieczenie NNW ale to wy decydujecie gdzie je zakupicie. Można to zrobić w wybranym biurze ubezpieczeniowym lub przez strony internetowe firm ubezpieczeniowych.

Firmy prześcigają się w ofertach więc warto przejrzeć różne i poszukać takiej, która wam najbardziej odpowiada. Na co zwrócić uwagę? Na kwotę na jaką ubezpieczacie dziecko (suma ubezpieczenia) i co zawiera konkretny wariant. Dla mnie ważne zawsze jest to czy zawiera np. pobyt w szpitalu podczas choroby, czy uwzględniają ukąszenia przez owady (kleszcze), czy biorą pod uwagę uprawianie sportów. W tym roku zapewne dla wielu osób bardzo ważna będzie kwestia pobytu w szpitalu ze względu na koronawirusa. Jednak najwięcej wypadków dzieci mają w domu lub w szkole i są to raczej zdarzenia powodujące jakiś mały zakres uszkodzeń. Dlatego bardziej skupiam się na tym, by ubezpieczenie uwzględniało te małe wypadki, niż wielkie zdarzenia.

Co roku pytacie mnie gdzie się ubezpieczamy więc uprzedzę wasze pytania i przygotuję sobie od razu odpowiedź na piśmie :)
W tym roku wybrałam podobne ubezpieczenie jak rok temu. Tzn. firmy ubezpieczające są te same: Signal Iduna, Unilink i Szkolna Agencja Ubezpieczeniowa. Ale sam produkt występuje pod nową nazwą i stroną internetową: https://www.kochamtodbam.pl/ .

Na tej stronie macie jasno pokazane i wytłumaczone w tabelkach jaka składka obejmuje jaki zakres. Najważniejsze jest jednak to, że kolejne dziecko ubezpieczacie ze zniżką 25%. A z zastosowaniem kodu agenta  UV79394 jest dodatkowa zniżka 10%. W sumie całość, przy dwójce dzieci wyszła mi bardzo korzystnie. Dzięki tym zniżkom mogłam wziąć wyższy pakiet i zmieścić się w wyznaczonym budżecie.

Fajną opcją jest również pakiet OC dla nauczyciela, dostępny na stronie ubezpieczyciela.

Oby nadchodzący rok szkolny był zdrowy, bezwypadkowy i pełen samych tylko pozytywnych wrażeń! Jednak żebyście mogli spokojnie spać, to najpierw porządnie ubezpieczcie swojego dzieciaki.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *