POST Z KATEGORII:

Jak Polacy dzielą się obowiązkami w domu? Sprawdź wyniki badania!

Jak Polacy dzielą się obowiązkami w domu? Sprawdź wyniki badania!

Beko zapytało Polaków w ogólnopolskim badaniu w jaki sposób dzielą się w domu obowiązkami. Czy tradycyjnie kobiety zajmują się domem, czy idziemy z duchem czasu i codziennymi czynnościami dzielimy się po równo?

Mistrzem kuchni zostaje…

Podobno to mężczyźni są lepszymi kucharzami niż kobiety i w gotowanie wkładają więcej serca. Okazuje się jednak, że w polskich kuchniach to kobiety niezmiennie wiodą prym – aż 66% z nich deklaruje, że gotuje codziennie. Jak w tej kwestii wypadają mężczyźni? Jako swoją codzienną aktywność gotowanie deklaruje 45% badanych mężczyzn. Wyniki wydają się zatem odzwierciedlać nowoczesne tendencje życia domowego – faceci gotują dosyć często.

Beko poleca wszystkim wspólne gotowanie, które zacieśnia więzy, wprowadza w kuchni pozytywne zamieszanie, a przede wszystkim przyspiesza proces przygotowania posiłku. Aby usprawnić gotowanie obiadu czy kolacji warto wykorzystywać nowoczesne funkcje, w które wyposażone są sprzęty AGD. Dzięki technologii InnovaChef w piekarnikach Beko znajdują się aż 82 przepisy, które usprawnią pracę w kuchni. Wystarczy wybrać z menu konkretny przepis, a parametry pieczenia ustawią się same. Dodatkowo istnieje też możliwość zaprogramowania swoich autorskich przepisów.

Po obiedzie

Kto najczęściej zmywa naczynia po posiłku? W tym przypadku także kobiety odgrywają większą rolę. 85% respondentek deklaruje, że zmywa naczynia codziennie. Tę czynność kobiety częściej wykonują ręcznie niż w zmywarce. 68% panów również zmywa każdego dnia. Mężczyznom jednak nie można odmówić sprytu – wybierają zmywarkę częściej niż kobiety – do mycia naczyń wykorzystuje ją 57% Polaków.

Jak pokazują wyniki, w znacznej większości kobiety wolą brać sprawy w swoje ręce. Jednak zmywanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków, warto więc zainwestować w zmywarkę. Beko wyposażyło swoje zmywarki w innowacyjne technologie, które pomagają użytkownikom w usuwaniu najtrudniejszych zabrudzeń. Funkcja Turbo Wash Beko zmywa bardzo precyzyjnie dzięki dolnemu ramieniu wyrzucającemu wodę pod ciśnieniem trzykrotnie silniejszym niż zazwyczaj. Natomiast funkcja Fast+ przyda się, gdy nie ma do dyspozycji dużo czasu. Po jej włączeniu proces zmywania przebiegnie znacznie szybciej, skracając czas zmywania niemal 3-krotnie, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wydajności.

Jak natomiast sprytnie i szybko doczyścić drewnianą deskę do krojenia? Oszczędzaj cenny czas, poznaj domowe triki od Beko:

Komfortowe pranie

19% wszystkich ankietowanych deklaruje, że pierze ubrania codziennie. Natomiast 34% osób odpowiedziało, że pranie wstawia kilka razy w tygodniu. Wskaźnik częstotliwości prania jest zatem dość wysoki, dlatego z pewnością wiele osób stara się zoptymalizować koszty w tej sferze.

Pralki używane są tak często, że przy ich wyborze warto zastanowić się, jakie urządzenie będzie najpraktyczniejsze i najwygodniejsze. Gwarancją komfortu są pralki Beko zaopatrzone w silnik inwerterowy, który pozwala na uzyskanie prania o najwyższej jakości przy optymalnych kosztach pracy. Dzięki temu pralki są również ciche – można je włączać o dowolnej porze dnia i zachować przy tym komfort życia – swój i sąsiadów :)

Proste rozwiązania na proste ubrania

Czy Polakom zależy na wyprasowanych ubraniach? Z badania Beko wynika, że tak. Polacy prasują dość często, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 39% badanych Polek robi to co najmniej kilka razy w tygodniu, natomiast częste prasowanie deklaruje 37% panów. Niestety czasem nie mamy czasu na podłączenie żelazka, szczególnie rano, kiedy spieszymy się do pracy – jak temu zaradzić? Suszarki automatyczne Beko nie tylko suszą ubrania – dzięki dwukierunkowemu bębnowi tkaniny nie gniotą się. Ponadto, bęben przerywa na chwilę suszenie i obraca się w drugim kierunku, aby ubrania się nie poskręcały. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas na prasowanie, ale także dbamy o najdelikatniejsze tkaniny.

Wspólne działania kluczem do sukcesu

W jakich czynnościach dzieci pomagają najchętniej? 63% osób posiadających dzieci twierdzi, że pomagają im przy sprzątaniu, a w robieniu zakupów uczestniczą równie chętnie według 35% ankietowanych. To dowód na to, że obowiązki domowe mogą angażować nawet najmłodszych.

Beko – oficjalny partner aktywnych domowników, jest zdania, że wspólne działania w domu jednoczą i umacniają rodzinne więzy.

Jak dobrze Polacy znają swoje sprzęty AGD? Jak długo zajmują im obowiązki domowe? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania na stronie z wynikami Wielkiego Badania Beko smart.beko.pl/artykuly/

Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *