Reksio Encyklopedia 2


Reksio to postać ponadczasowa. Lubią go starzy i młodzi. Wzbudza sympatię i wywołuje uśmiech na twarzach dzieciaków już od pięćdziesięciu lat. Z okazji jubileuszu Wydawnictwo Papilon wydało książkę Reksio Encyklopedia.

To prawdziwa gratka dla dzieci, które zadają mnóstwo pytań o to jak zbudowany jest świat. Książka ta na pewno spodoba się małym odkrywcom, naukowcom oraz badaczom życia na Ziemi i w Kosmosie. Początkowo obawiałam się, że może ta encyklopedia będzie za trudna dla 5-6 latków ale teraz, gdy już wnikliwie zapoznałam się z jej zawartością, wiem że nadaje się zarówno dla dzieci w starszym wieku przedszkolnym jak i dla szkolniaków.

Reksio encyklopedia to sześć działów:

  • astronomia
  • chemia i fizyka
  • człowiek i życie
  • królestwo zwierząt
  • Matka Ziemia
  • technika, nauka i historia

W każdym dziale omówionych jest kilkanaście zagadnień. W ten sposób dzieci dowiadują się o przestrzeni kosmicznej, polu grawitacyjnym, księżycu, układzie słonecznym, wulkanach, chmurach, budowie człowieka, wirusach, bakteriach, królestwie zwierząt, wynalazkach. Dużo tego. Każdy temat omówiony jest dość krótko, zwięźle, w taki podstawowy sposób. Dzięki temu ta encyklopedia nadaje się dla dzieci, które interesują się światem ale jeszcze nie potrzebują szeroko rozbudowanej wiedzy i zbyt skomplikowanych odpowiedzi.

Encyklopedia jest pięknie ilustrowana. Zawiera mnóstwo ciekawych fotografii i grafik, które pomagają zobrazować opis wybranych zagadnień.

Reksio Encyklopedia to bardzo atrakcyjna książka dla dzieci. Twarda okładka, piękne wydanie, ciekawa szata graficzna i przystępna treść. Do tego postać Reksia, który dodatkowo zachęca dzieciaki do sięgnięcia po tą pozycję. Przystępna cena i bogaty wygląd sprawia, że świetnie nadaje się ona na prezent dla naszych albo zaprzyjaźnionych dzieci. Już widzę zachwyt mojego syna, gdy dostanie ją na Mikołajki. Myślę, że części o wulkanach i kosmosie nauczy się na pamięć. Zdecydowanie polecam.

Reksio Encyklopedia
Wydawnictwo Papilon


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Reksio Encyklopedia