Wielka kolekcja bajek dla maluchów


Wielka kolekcja bajek dla maluchów propozycja dla młodszych dzieci. Chociaż niezupełnie tylko dla maluchów. Twoje dziecko jest fanem bajek z telewizyjnego ekranu? Klinika dla Pluszaków, Miles z przyszłości, Jej wysokość Zosia albo Miki i raźni rajdowcy to jedne z najbardziej popularnych bajek kanału Disney Junior. Teraz wychodzą do nas z ekranu i przestawiają swoje niesamowite przygody na kartkach papieru.

Pewnego dnia małą Dosię odwiedza Babcia. Dziewczynce wydaje się, że nikt nie wie, że jej zabawki potrafią ożywać i zachowywać się jak ludzie. Jednak okazuje się, że Babcia o wszystkim doskonale wiedziała. Opowiada wnuczce, że w ich rodzinie takie umiejętności pojawiają się co dwa pokolenia. Pokazuje wnuczce do czego służy teleporter. Od użycia teleportera zaczyna się przygoda Dosi. Razem z Babcią i zabawkami przenosi się do Zabawkowa, gdzie trafiają do szpitala dla zabawek. Dosia zostaje tam nową ordynator.
Klinika dla pluszaków przedstawia nam bajkę o dobru, dbaniu o innych, przyjaźni i serdeczności.

Miles z Przyszłości to mały chłopiec, który wraz z rodziną żyje w kosmosie. Ich misją jest odkrywanie nowych światów i poszukiwanie nowych form życia we wszechświecie. W naszej książce Miles występuje razem ze swoim przyjacielem Merkiem (strusiopodobnym metalowym stworem). Pewnego dnia do Milsa przychodzi przesyłka. Miały być chrupki a pojawił się… nowy robot Axel. Miles z Merkiem robią wszystko co tylko mogą, by udowodnić, że Merk jest nadal potrzebny. Niestety Alex jest nowocześniejszy robotem i z wszelkimi zadaniami radzi sobie lepiej. Gdy wydawało się już, że Merk nie ma szans, by zostać z kosmiczną rodziną, wydarzyło się coś, co zupełnie odmieniło ich los…

Opowieść, którą czytamy w książce jest warta uwagi, ze względu na takie wartości jak przyjaźń, oddanie, wierność czy poświęcenie. Dzieciakom się z pewnością spodoba.

Czy nie uważacie, że Olaf jest po prostu boski????
W opowieści “Jej wysokość Zosi” pojawia się Olaf, który jest bohaterem “Krainy Lodu”. Wszystko za sprawą wizyty Zosi w sekretnej bibliotece i Opowieści o pannie Oset. Dzięki tej książce, która wpada Zosi w ręce, przenosimy się do dalekiej Fryzenbergii, krainy zimy. Zosia przeżywa tam wiele przygód i poznaje Olafa, który miał być księżniczką dającą dobre rady. Ale amulet się pomylił i zesłał zabawnego bałwanka. Olaf z Zosią razem wyruszają na poszukiwania panny Oset i pokonują kolejne przeszkody na swojej drodze. Jest zabawnie, momentami bywa niebezpiecznie ale wszystko dobrze się kończy.

Moi Chłopcy z oczywistych względów nie są fanami Zosi. Ale dodanie Olafa do fabuły sprawiło, że bajka nabrała innego wyrazu i nawet najbardziej zacięci mali mężczyźni dobrze się bawią słuchając tej opowieści.

Kojarzycie Myszkę Miki? Pewnie, że tak. Jeszcze do niedawna królował “Klub Przyjaciół Myszki Miki”. Teraz na fali są “Miki i raźni rajdowcy”.
Bajka opowiada o przygotowaniach i uczestnictwie w prestiżowym rajdzie. Największym konkurentem drużyny Myszki Miki, był Pietro, który żeby wygrać posunął się do oszustwa. W paskudny sposób chciał potraktować swoich rywali, co odwróciło się przeciwko niemu. Dynamiczna, ciekawa opowieść o tym, że nieuczciwość nie popłaca.

Pięknie ilustrowana historia, wydana w twardej oprawie i na śliskim papierze spodoba się każdemu dziecku. Oceniając tą książkę pod względem estetycznym i wizualnym, należy jej przyznać piątkę z plusem. Nie mam wątpliwości, że zarówno małe księżniczki jak i odważni rycerze będą zachwyceni takim przedstawieniem graficznym  ich ulubieńców. A barwne i ciekawe opowieści sprawią, że ta książka dla dzieci zajmie honorowe miejsce w domowej biblioteczce.

Disney Junior. Wielka kolekcja bajek dla maluchów.
Annie Auerbach, Sheila Higginson Sweeny, Kerri Grant, Sherri Stoner
Seria bajeczna 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *