POST Z KATEGORII:

Lubicie komiksy? Wasze dzieci też je polubią!

Lubicie komiksy? Wasze dzieci też je polubią!

Temat budowy ciała, tego co znajduje się w środku w naszym brzuchu, głowie czy nogach niesamowicie interesuje większość dzieci. Czasami zadają nam takie pytania, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Nie ma się co oszukiwać, nasze dzieci potrafią zaskoczyć. Dlatego już jakiś czas temu polecałam wam serdecznie całą serię filmów Było sobie życie, które ułatwiły mi wiele rozmów z chłopakami. Czasami jednak taki film działa odwrotnie i mnoży pytania, powstają kolejne wątpliwości i nasuwają się nowe tematy do rozmów. Wtedy warto sięgnąć po książki. Jednak nie dla wszystkich dzieci czytanie książek jest ciekawym zajęciem. Świetnie jakby było ale jeśli nie jest to Wydawnictwo Hippocampus, ma dla was rozwiązanie.

Któż nie kocha komiksów? Dzisiaj nasze dzieciaki mają praktycznie wszystko ale kiedyś posiadanie komiksów było jak wygrana w Lotto. Teraz nie są one już aż tak popularne ale nadal interesują dzieci, bo są czymś innym, nowym. Dlatego też Wydawnictwo Hippocampus postanowiło pójść tą drogą i wydać komiks „Było sobie życie”. W sprzedaży jest już pierwszy z czterech tomów pt. „Serce”. Do książki wydanej w formie komiksu dołączona jest płyta DVD z czterema epizodami filmu w jakości HD.

Jak się pewnie domyślacie komiks powstał na podstawie kultowego serialu animowanego dla dzieci w reżyserii Alberta Barillé. Scenariusz samego komiksu stworzył natomiast Jean-Charles Godin a rysunki oraz szatę graficzną MINTE. Książkę wydano w twardej, eleganckiej oprawie, na ładnym papierze. Jest więc wartościowym pomysłem również na prezent. Zapewne wiecie, że moim zdaniem książka jest najlepszym prezentem jaki można dać dziecku. Najdłużej budzi zainteresowanie i później pozostaje piękną pamiątką. 

Jak widzicie na zdjęciach, książka jest niezwykłą podróżą do wnętrza ludzkiego organizmu, gdzie razem z Mistrzem i jego przyjaciółmi dowiemy się, jak funkcjonuje ludzkie ciało. Komiks „Było sobie życie” to 48 stron fascynującej lektury, w której Piotruś i Pieretka wyruszają w głąb serca. Dzięki ich podróży, dowiemy się między innymi, że serce to mięsień, który w ciągu życia człowieka wykonuje około trzech miliardów uderzeń, a krew nieustannie pompowana przez serce pokonuje prawie 100 tyś. km, płynąc w naczyniach krwionośnych.

Pierwszy tom komiksu „Było sobie życie. Serce”, wraz załączoną płytą DVD (4 odcinki, ponad 100 minut filmu), pojawił się w sprzedaży 10 maja.

Kolejny tom pt. „Mózg” jest w przygotowaniu i pojawi się na półkach już jesienią.

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *