gdybym była idealną matką…
Fajnie byłoby być matką idealną!
Taką uduchowioną, nastawioną na szerzenie dobra, poświęcanie się dzieciom, kochającą bezgranicznie, nigdy się nie irytującą… Matką Polką w pełnym znaczeniu tego słowa.
Byłabym wtedy nieomylna. Zawsze wiedziałabym czego mojemu dziecku trzeba. Zapłacze- wiadomo, soczek. Zakwęka- pielucha. Zamruga okiem- głodne.
Znałabym wszystkie możliwe nurty wychowawcze, w środku nocy wymieniłabym składy kaszek i mleka modyfikowanego. Aaaaa nie, nie musiałabym bo przecież karmiłabym tylko piersią. I to koniecznie jak najdłużej. W ogóle nie przeszkadzałoby mi, że dziecko wisi na mnie dzień i noc, nie wzruszałyby mnie kolki (przecież wiedziałabym jak im zapobiec albo leczyć). W żadnym wypadku nie dotyczyłby mnie temat pogryzionych sutków, zbyt małej ilości mleka, zapalenia piersi itp. Wiadomo- może się zdarzyć każdemu ale nie mi.
Pieluszki pożegnałabym mniej więcej 2 dni po tym jak dziecko nabyłoby umiejętności siadania. Pewnie mogłabym zrobić to i szybciej ale nie będę pajacować. Wcześniej oczywiście używałabym tylko tych najdroższych i najlepszych. Tak samo uczyniłabym z chusteczkami. No przecież nie będę kupowała w marketach i na promocjach- to zbyt ujmujące mojej godności.
Wózek miałabym z najwyższej półki i tylko z milionem atestów. Oczywiście najmodniejszy w tym sezonie. Jakże by inaczej. Fotelik do auta… koniecznie jakiejś super- drogo brzmiącej firmy. Pewnie można by było kupić jakiś tańszy, atestowany. Ale… inni mogliby mi wytknąć, że oszczędzam na dziecku! Nie ma mowy.
Ciuchy- wiadomo, żadnego kupowania w lumpeksach. W końcu to dziecko, ono musi mieć nowe, czyste, przez nikogo nie noszone. Ewentualnie z sieciówek aleee to w drodze wyjątku. I tylko z tych droższych.
Już w ciąży czytałabym mu poezję, puszczała Mozarta, chodziła do opery i była mdląco szczęśliwa. Żadnego denerwowania się, gorszych dni. Idealne matki takich nie miewają!
Occchhhh, gdybym była taką matką…. nigdy nie krzyknęłabym na dziecko. W końcu on nie robi mi na złość- taki po prostu bywa aktywny i kreatywny. Nigdy też bym się na nie nie zezłościła. Baaa, w ogóle nigdy bym się na nikogo nie złościła. Uwielbiałabym długie zabawy w piaskownicy, układanie klocków, jeżdżenie autkami po dywanie. Nie męczyłoby mnie słuchanie marudzenia i krzyków. To byłaby melodia dla moich uszy.
W zasadzie jakbym była idealną matką to miałabym idealne dziecko, które byłoby zawsze grzeczne. Umiałoby czytać chwilę po urodzeniu, zaraz po tym mówiłoby w 3 językach, spałoby całe noce, ząbkowało bezboleśnie, nie chorowało, nie grymasiło, nie brudziło….
I co najważniejsze- na tydzień po tym jak urodziłabym jedno dziecko, już planowałabym kolejne. Tak, koniecznie jak najszybciej. Przynajmniej 4-kę. A może i nawet 5-tkę. W końcu dzieci to tylko radość i szczęście. A moim jedynym celem byłoby zajmowanie się nimi od świtu do nocy każdego dnia. Przecież idealna matka nie potrzebuje mieć swojego życia.
Jakie to szczęście, że takie matki to tylko na forach, grupach dla mam i fb istnieją. I może jeszcze w bajkach 
-
A. Bo
-
http://www.blogger.com/profile/04507972499210093887 Niezapominatka
-
http://www.blogger.com/profile/04507972499210093887 Niezapominatka
-
-
http://www.blogger.com/profile/16424532332474355009 Justyna Cholewińska
-
http://www.blogger.com/profile/03710778231501529951 Monika dz.
-
http://www.blogger.com/profile/06079386070319175431 ICADOO MONIKI
-
http://www.blogger.com/profile/12458016598420520920 Marta Skrzypiec
-
http://www.blogger.com/profile/06079386070319175431 ICADOO MONIKI
-
-
http://www.blogger.com/profile/11286187372856038768 Goha Micyk
-
http://www.blogger.com/profile/12458016598420520920 Marta Skrzypiec
-
http://www.blogger.com/profile/09627649983789605283 Agnieszka T.
-
http://www.blogger.com/profile/09627649983789605283 Agnieszka T.
-
-
http://www.blogger.com/profile/04837569968259855179 Matka Wygodna
-
http://www.blogger.com/profile/04852601911224378958 Lucy eS
-
http://www.blogger.com/profile/02821373691016036055 Flow Mum
-
http://www.blogger.com/profile/14341300878553779615 Beata Sciborowska
-
http://www.blogger.com/profile/12458016598420520920 Marta Skrzypiec
-
-
http://www.blogger.com/profile/14341300878553779615 Beata Sciborowska
-
http://www.blogger.com/profile/12458016598420520920 Marta Skrzypiec
-
