niedziela, 21 września 2014
przepisy

20:07
7
Uwielbiam to ciasto. Robię je często, w różnej postaci, w zależności od posiadanych owoców.
Zdjęcia z tych wypieków wrzucam co jakiś czas na FP, Przepis podawałam tysiące razy. A mimo to nadal pytacie. Mówią, że kto pyta, nie błądzi więc nie mogę pozwolić wam błądzić!
Zdradzę wam przepis na tą najwspanialszą, najszybszą i najsmaczniejszą tartę świata! Tu i teraz.


SKŁADNIKI:
pół kostki masła
80 dag cukru
200 g mąki
1 żółtko
1 łyżka zimnej wody

Całość zagniatamy, chowamy do lodówki na około pół godziny.
W tym czasie możemy przygotować sobie owoce (do wyboru):
- jabłka obieramy, kroimy w plastry;
- gruszki obieramy, kroimy w plastry;
- borówki myjemy- one najlepiej smakują świeże więc można upiec samo ciasto, później zapiec sam serek i na wierzchu posypać, gdy będzie już upieczone;
- maliny myjemy;
- śliwki myjemy, kroimy na pół, wyciągamy pestki.


Ciasto wyłożyć na formę do tarty, nakłuć widelcem (na całej powierzchni, jedno przy drugim), piec ok 10-15 minut w temp. 200 stopni.
Na upieczone ciasto wyłożyć serek waniliowy (ten duży Vitello z Biedronki- można inny ale ten mi najbardziej smakuje) i owoce. Owoce posypujemy lekko cukrem.
Piec 25-30 minut w temp. 200 stopni.

Wersji tej tarty jest nieskończenie wiele. Moja przyjaciółka robi z budyniem zamiast serka waniliowego (budyń zrobiony wg przepisu na opakowaniu, wylewamy na zapieczone początkowo ciasto- trzeba go zrobić i od razu wylać, bo później gęstnieje i już nie bardzo jest jak) a w ramach owoców np. mrożona mieszanka kompotowa z Biedronki. (to po prawej na zdjęciu poniżej)


Możliwości wiele a smak zawsze cudny!

*Jeśli podoba wam się pomysł, żebym wrzucała jakieś pojedyncze przepisy to...ja bardzo chętnie. Gotowanie to moje drugie życie (zaraz po czytaniu książek i oglądaniu seriali). Tak więc zamawiajcie dania niczym w restauracji :)
Ps. Jakby ktoś miał wątpliwości kiedy ja mam na to czas- polecam TEN TEKST
Nowszy post Starszy post

7 komentarze:

  1. Różyczka22 września 2014 15:26

    Oj tak prosimy o wiecej licze ze przy bliznietach to i przepisy masz expresowe.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Różyczka23 września 2014 10:31

      Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    2. Marta Skrzypiec23 września 2014 10:40

      Też o tym słyszałam ale nie praktykowalam. Zawsze tylko nakluwam i wystarcza.

      Usuń
  • Budująca Mama22 września 2014 18:23

    Z pewnoścxią wypróbuję taką tartę. Zobaczymy jak wychodzą beztalenciu :D przepisy ekspresowe też chętnie przyjmiemy

    OdpowiedzUsuń
  • Filipia Mama22 września 2014 18:39

    Ja także poproszę o takie szybkie przepisy. Przy dzieciorkach właśnie takie są najlapsze;)

    OdpowiedzUsuń
  • Różyczka24 września 2014 21:39

    #dumna! Zrobilam - zjedli! Choc nieco przywarło do blaszki :/ moze ze szklana?
    Nic nie było o smarowaniu jej?
    Czekam na kojelne!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Marta Skrzypiec24 września 2014 21:56

      Ja nie smaruje niczym bo do mojej formy się w ogóle nie przykleja. Nie próbowałam nigdy szklanej.

      Usuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz! Cenię sobie zdanie czytelników, dlatego jeśli masz coś do powiedzenia- nie wahaj się :)