POST Z KATEGORII:

Nie damy zniszczyć idei WOŚP!

Nie damy zniszczyć idei WOŚP!

wosp_2016

Jak co roku, gdy zbliża się Finał WOŚP, rozpoczyna się również nagonka na Jurka Owsiaka. Nic nowego, można by powiedzieć. Nie pierwszy przecież i zapewne nie ostatni raz, grupa zdeterminowanych hipokrytów głośno protestuje!
Tym razem jednak sprawy idą nieco dalej i politycy próbują wykorzystywać swoje siły, do ograniczania działań Fundacji. Nie byłoby może w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Orkiestra gra ponad wszelkimi podziałami dla nas wszystkich! Dla ciebie, ciebie, ciebie i ciebie. Niezależnie od tego czy jesteś ładna/y, brzydka/i, łysa/y, z dredami, wyznajesz Szatana czy wierzysz w Boga. Nie dzieli na lepszych, gorszych, według wyznania czy poglądów politycznych. A zebrane pieniądze wydaje na sprzęt, który przekazuje do PUBLICZNYCH szpitali. Za te pieniądze szkoli w zakresie pierwszej pomocy dzieci z PUBLICZNYCH szkół. Od kilku lat doposaża również Zakłady opiekuńczo-lecznicze oraz oddziały geriatrii. Z tego korzystają wszyscy! Każdy noworodek ma badany słuch aparaturą, którą zakupiła WOŚP. Coraz więcej osób starszych korzysta z łóżek i sprzętu, który kupiła Fundacja. Kobiety w ciąży korzystają z pomp insulinowych, zakupionych przez Orkiestrę. Jak można więc powiedzieć, że służby publiczne nie mogą wspierać Finału?????????

I teraz to, co dotyczy mnie osobiście- sprzęt ratujący życie wcześniakom:
*wzierniki pośrednie- do badania dna oka;
*urządzenia laserowe- niezbędne przy zaawansowanej retinopatii wcześniaczej;
*Aparaty Infant Flow- nieinwazyjnie wspierają oddech dzieci;
*respiratory wysokiej częstotliwości oddechu;
*respiratory umożliwiające zastosowanie nowatorskiej metody autoregulacji stężenia podawanego tlenu;
*inkubatory

Mnóstwo sprzętu za naprawdę ogromne pieniądze! To wszystko jest dla nas! Moja rodzina korzystała z tego osobiście. Dlatego też uważam, że mam pełne prawo by powiedzieć, że TRZEBA WSPIERAĆ WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!
Nie wiem jak można udawać, że się nie dostrzega skali dobra i pożytku publicznego, jaki wynika z działań WOŚP?!
Nie rozumiem jak można krzyczeć, że jest się przeciwko a później bez żadnego zawahania korzystać ze sprzętu podczas pobytu w szpitalu?!
Nie jestem w stanie pojąć jak można być przeciwko czemuś, co działa na rzecz nas wszystkich! Sprzęt nie trafia do prywatnych domów czy klinik a do szpitali, które są ogólnodostępne dla wszystkich.
W pewnym sensie jest to więc nasza wspólna sprawa i nasz wspólny interes!

W zeszłym roku pisałam Wam, że Największym świadectwem WOŚP są dzieci! Tekst ten jest moim świadectwem dla działań Fundacji. Pokazuje, że takie dzieci jak moje żyją dzięki aparaturze podarowanej nam, całemu społeczeństwu. Nie będę się powtarzać i powielać treści z tamtego wpisu ale jedno podkreślę po raz kolejny:

Niestety… nie wiesz co Cię spotka, nie wiesz w jakim stanie urodzi się Twoje dziecko, nie wiesz czego będziesz potrzebować na starość. Działania WOŚP to trochę inwestycja we własną przyszłość i tworzenie ‚zaplecza’ medycznego samemu sobie!

Niezależnie od tego jak wiele jeszcze będzie ataków na Jurka Owsiaka i na WOŚP. Niezależnie od tego czy zabronią telewizji udostępniać studio telewizyjne, czy nie pozwolą wojsku oraz policji wspierać Finał. Niezależnie od wszelkich prób ograniczenia działań Orkiestry- nie uda się tego zniszczyć! Bo WOŚP to cała masa wspaniałych ludzi o wielkich sercach. Bo idee pomagania mamy właśnie w naszych sercach i głowach. Nie da się nikomu zabronić czuć i myśleć! Setki wolontariuszy, miliony ludzi wpłacających pieniądze, licytujących, wspierających. To nie są wymyślone dane! To jest dowód na to, że niezależnie od nacisków politycznych, będziemy pomagać! Bo pomagać warto i trzeba!
My pomagamy od wielu lat. Dostaliśmy w zamian cud, jakim są nasze dzieciaki.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *