Zwłaszcza, że powinny to być zabawy bez nadmiernego biegania i szaleństw, bo wtedy nasila się kaszel?!
Można dzieci posadzić przed telewizorem i mieć je z głowy? Można! Ale to nikomu nie służy. Można więc trochę pokombinować i jakoś zająć armię szaleńców.
Ja mam to szczęście, że Chłopcy ostatnio wielką miłością pokochali rysowanie, kolorowanie i bazgranie. Od kartek i kredek ciężko ich odciągnąć. Zamieniają je co jakiś czas na naklejki, które są miłością numer 2. Pół Empiku ostatnio wykupiłam książeczek z naklejkami!
Idąc tym tropem, w ten właśnie sposób organizowaliśmy im czas.
Pierwszym hitem okazał się prezent, który Chłopcy dostali od Cioci Asi, Wujka Marcina, Zuzi i Julka.
Kolorowanki do malowania wodą! Świetne! Zajęły ich na całe popołudnie!
Co to by basenu w salonie nie mieć, nalałam im do miseczek wody ledwo na dnie. Dałam pędzelki, ale pokazałam też, że mogą malować zarówno pędzlem, jak i ręką!
Arek wykazał się większą kreatywnością i lizał sobie rękę i tak malował (!).
Nawet Mężul poczuł się zaangażowany i bardzo mu się podobała taka zabawa!


Tradycyjne kolorowanie też się sprawdza!

Fajnym rozwiązaniem są szablony do odrysowywania. Mam ich mnóstwo, bo kiedyś na promocji w Lidlu kupiłam ile było. A ostatnio w jakiejś gazecie dziecięcej były z Kubusiem Puchatkiem i obecnie te są "na tapecie".

No i oczywiście naklejki, naklejki, naklejki.. które u nas są już wszędzie!
Chłopcy naklejają do książeczek, robią kolaże na osobnych kartkach a jak ich kreatywność poniesie to naklejają gdzie popadnie.... podłoga, mój komputer, ława...
![]() |


o,tak- naklejki to jest to:) a szbalony mamy- teraz kupilam z Puchatkiem własnie;) U nas tez rysowanie ejst wazne, prawie akzdego dnia cos ''tworzymy''...;)
OdpowiedzUsuńTymon jest dziwny - nie lubi naklejek :)
OdpowiedzUsuńMuszę poszukać szablonów, ciekawe, czy ogarnie :)
Co jakiś czas są w Lidlu całe paczki tematyczne. A te były w gazetce "Kubuś Puchatek"
Usuńw życiu nie wpadłabym na to, że istnieją kolorowanki, które maluje się wodą! Zdecydowanie jestem nie na czasie...
OdpowiedzUsuńZawsze do usług! Polecam- są świetne dla dzieci w każdym wieku!
UsuńZazdroszczę. :( Moje dziecię w ogóle nie 'jara się' malowaniem/rysowaniem.
OdpowiedzUsuń