POST Z KATEGORII:

Niezwykłe nowości z serii Było sobie życie

Niezwykłe nowości z serii Było sobie życie

Wydawnictwo Hippocampus niezmiennie zaskakuje swoimi pomysłami. Pokazywałam wam już ich kultową kolekcję filmów Było sobie życie, która od wielu lat bawi i uczy kolejne pokolenia.  Zachęcałam do zainteresowania dzieciaków tematem pierwszej pomocy poprzez granie w rewelacyjna grę. Prezentowałam komiksy, będące ciekawą alternatywą dla dzieciaków, które niespecjalnie lubią czytać albo po prostu szukają czegoś nowego dla siebie. Ale jak się okazuje to jeszcze nie koniec ich pomysłów.

Dzisiaj mam dla was kolejne ciekawe propozycje. Seria było sobie życie właśnie powiększyła swoją ofertę o nowe gry, książki i komiksy. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami znacznej ilości produktów tego wydawnictwa. Bardzo sobie chwalę przede wszystkim gry dla dzieci młodszych, filmy i książki z ich oferty. Tym radośniej przyjęłam wieść, że pojawiło się coś nowego, czego jeszcze nie mamy. Wszystko jest tak interesujące, że nie bardzo wiem od której pozycji zacząć. Dlatego dzisiaj pokażę wam dwie nowe gry. A w kolejnym wpisie nowości książkowe.

„Było sobie życie. Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!” to majstersztyk wśród gier. Jest boska! Po prostu boska! Propaguje zdrowy tryb życia. Zachęca do zdrowego odżywania i sprawdza wiedzę z tego zakresu. Jeśli będziecie chcieli to w grać to sami się zagłębicie w instrukcję dołączoną do opakowania. Ja wam tylko w skrócie powiem, że gracze mają za zadanie ułożyć jadłospis na cały dzień. Żeby było to możliwe najpierw trzeba zebrać żetony, odpowiadać na pytania tekstowe albo obrazkowe oraz grać kartami szansa/pech. Zasady nie są mocno skomplikowane ale na planszy jest bardzo dużo pól, a instrukcja dość obszerna więc trzeba się skupić, żeby poprawnie w nią zagrać. Ale im więcej razy się gra, tym sprawniej to idzie.

Myślę, że to jest ciekawa propozycja nie tylko dla dzieci. Sądzę, że dorośli i młodzież będą mieli nawet większą frajdę z tej gry niż dzieciaki. Zwłaszcza podczas odpowiadania na pytania i zadania. Z dziećmi w wieku chłopców (6 lat) póki co jest więcej tłumaczenia i podpowiadania niż faktycznej rywalizacji. Ale już dzieci w wieku szkolnym i starsze na pewno będą grały na równi z wami.

Wiecie, że te kartki z jadłospisem spokojnie możecie wykorzystać jako podpowiedzi do wiecznego dylematu: „co zrobić na obiad?” albo jako zachętę dla swoich dzieci do zjedzenia czegoś innego, zdrowszego. Mi się podoba ten pomysł!

Pytania wcale nie są takie łatwe jak się wydają… Nawet dorosły musi się czasami poważnie zastanowić albo nawet dokształcić.

 Do gry dołączona jest broszurka „Jak zbilansować swoje posiłki” opracowana przez dr Annę Lewitt oraz przepisy na smaczne dania – do przygotowania wspólnie z dziećmi.

 

Druga gra „Była sobie ziemia. Zbuduj ekologiczne miasto.” to ciekawa, bogata i edukacyjna propozycja gry dla całej rodziny. Jej celem jest zbudowane całkowicie ekologicznego miasta. Musimy więc zadbać o ekologiczną elektrownię, ekologiczny transport miejski, oczyszczalnie ścieków, budowę terenów zielonych i segregację śmieci. Tematy, które powinny znać i interesować wszystkie dzieciaki. Zasady gry są dość proste a jasna i bardzo wnikliwie napisana instrukcja pozwala na szybkie ich zrozumienie. Gra składa się z 7 rund. W każdej zdobywa się punkty, poprzez wykonywanie działań, pobieranie i sprzedaż surowców oraz odpowiadanie na pytania.

Ta gra to spora dawka wiedzy na temat ochrony środowiska i świetna zabawa dla całej rodziny.

Tych gier i innych nowości szukajcie na stronie www.bylosobie.pl

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *