Amelia i Kuba. Mi się podoba. Rafał Kosik


Ostatnio jesteśmy nieustannie poszukujący czegoś nowego, fajnego, wciągającego, a jednocześnie mądrego do czytania. Literatury dziecięcej jest sporo. Jak się wejdzie do księgarni to widać, że wybór jest duży. Jednak nie wszystko spełnia nasze oczekiwania. A oczekiwania na dzień dzisiejszy są takie, że a) chłopcy chcą, żeby występował jakiś bohater zwierzęcy (najlepiej pies albo kot), b) ja chcę, żeby bajka miała jakiś morał i była napisana dobrym językiem (w końcu ja to czytam- fajnie jak nie muszę przy tym zgrzytać zębami). Dodatkowo dużo już przeczytaliśmy więc coraz trudniej nas zaskoczyć. I tak oto dochodzimy do konkluzji jaką jest- znaleźliśmy nową, fajną serię z kategorii książki dla dzieci.

“Amelia i Kuba” Rafała Kosika to seria książek przygodowych dla dzieci. To bardzo wartościowe, napisane naprawdę dobrym językiem lektury dla dzieci. Co ważne- nadają się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Przygody dzieciaków są niezależne od wieku, bohaterowie mają różne płci, zainteresowania i przygody. Więc ta seria sprawdzi się zarówno dla rodzeństwa jednopłciowego jak i mieszanego. Dla nas to ważna informacja, bo wiecie… książki gdzie bohaterami są same dziewczyny są “dziewczyńskie” i nieoficjalnie zakazane. Taki wiek!

Przedstawiam wam część Amelia i Kuba. Mi się podoba“, bo akurat tą dostałam do recenzji. Ale ta seria tak nam się spodobała, że dokupiliśmy kolejne i aktualnie czytamy “Amelia i Kuba, Kuba i Amelia: Nowa szkoła” Bardzo na czasie, biorąc pod uwagę nasz niedawny debiut szkolny. Warto zaznaczyć, że książki nie mają jakiejś mocno zaznaczonej chronologii więc można je czytać w jakiej kolejności się chce. Nam przynajmniej nie przeszkadzało to, że czytamy je nie po kolei.

Jednak przejdźmy do meritum, czyli naszej wybranej części serii. Tematyka tej części była mega hitem w naszym domu, bo opowiada o tym jak Mała Mi i jej rodzeństwo próbują znaleźć nowy dom dla nieszczęśliwego pieska. Wiadomo, że wszyscy fani zwierząt właśnie się rozpływają w zachwycie, dzieci siedzą z rozdziawioną buzią, a rodzic chętnie czyta, bo sam jest ciekawy co będzie dalej. Amelia i Kuba podczas balu przebierańców zostają zamieszani w pewną niespotykaną historię. Komedia pomyłek w ich wydaniu nabiera nowego znaczenia. Odwiedzają schronisko dla zwierząt, poznają Zydla, którego próbują uratować. Jest on niezwykły, bo rzadko można spotkać psa na trzech łapach. Mała Mi wie, że przez swoją alergię nie może sama go do siebie zabrać. Postanawia więc pomóc mu inaczej. Ta mała dziewczynka tak bardzo się angażuje w całą sprawę i zaraża energią, że wprost nie sposób jej nie kibicować w trakcie czytania. Oczywiście nie powiem wam jak się skończą jej starania. Ale powiem wam, że jeśli szukacie fajnej serii książek dla waszych dzieciaków to polecam. Rafał Kosik trzyma poziom, treść książek jest przemyślana, buduje pozytywne emocje, daje radość, każe się zastanowić i pokazuje jak ważne są więzi między rodzeństwem.

Rafał Kosik- Amelia i Kuba. Mi się podoba.
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Powergraph
Ilość stron: 256

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *