Idealne prezenty dla rodziny- jak je zrobić?!


Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Taty, imieniny, urodziny, Boże Narodzenie, Wielkanoc… Dużo tych świąt. W naszej rodzinie nie ma tradycji obdarowywania się wielkimi prezentami ale staramy się wręczać sobie jakieś drobne upominki.
Prezenty dla najbliższych często sprawiają kłopoty. Ja mam z tym zawsze problem. Bo z jednej strony tyle tego w sklepach jest, a z drugiej myśl ‘pewnie oni już to mają’, a ‘może się nie przyda’.
Są ludzie, którzy ucieszą się z każdej pierdółki, są i tacy których ciężko czymkolwiek zadowolić. Dlatego my stawiamy na samodzielnie wykonane prezenty albo takie, które w dużej mierze wykonaliśmy sami.
Nie mając dzieci, bywał z tym kłopot, bo trochę głupio jak wnuczka lat 20-kilka robi babci laurkę. Ale kubek?- czemu nie!
Teraz mamy łatwiej, bo ‘wykorzystuje’ chłopaków i razem robimy różne upominki.

1. Naszym hitem są oczywiście wszelkiego rodzaju laurki- rysować jeszcze nie bardzo potrafią, ja tworzę równie “piękne” dzieła jak oni- więc stawiamy na farby i uwieczniamy dłonie oraz stopy.

To nasza pierwsza praca (Armia miała roczek)- cała nasza rodzina. Idealny prezent dla naszych dziadków a Chłopców pradziadków.
To prezent na tegoroczny Dzień Babci i Dziadka- laurek było 5, każda w innym kolorze.

2. Można również zrobić innego rodzaju pracę plastyczno- artystyczną.

To prezent na urodziny dla mojego Dziadka, Chłopców Pradziadka. Do tego były wypisane życzenia a całość ładnie ozdobiona.
3. Na Święta Wielkanocne postawiliśmy na jajka… ręcznie malowane.

4. Na Boże Narodzenie- ręcznie robione kartki.

Co roku wręczamy też Babciom i Dziadkom pod choinkę fotokalendarze. U nas jest to hit nad hitami. Jedną ze stron oferujących wykonanie takich kalendarzy znajdziecie tutaj: http://www.polishdruk.pl/drukarnia/kalendarze/fotokalendarze

5. Fajnym rozwiązaniem jest zrobienie z dziećmi ciasteczek albo ciasta. Ciężko będzie Babciom albo Ciociom sprawdzić czy faktycznie dzieci to robiły (chociaż wiele znaków może na to wskazywać lub nie) jednak jest to miły podarunek, na niewielki okazje, gdy żaden prezent nie wydaje się nam właściwy.

To kilka naszych pomysłów, chętnie poznamy inne- wasze. Możecie wrzucać zdjęcia w komentarzach albo opisać co robicie dla swoich bliskich. Chętnie poznam jakieś ciekawe rozwiązania bo dopiero co był Dzień Babci a zaraz moja Babcia ma imieniny, później teściu, moja mama urodziny… i tak przez cały rok :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *