Nowa tożsamość


Przyjemny romans, odrobina sensacji, szczypta problemów życia codziennego, miłość, zdrada, rozwód, nowa miłość, zbrodnia. Dużo tych wątków. A jednak dało się je połączyć w całość i stworzyć całkiem niezłą powieść dla kobiet. Ciężko określić, który wątek jest najlepszy, bo wszystkie się umiejętnie przeplatają, dokładając czytelnikowi coraz to nowych wrażeń.  Taka właśnie jest książka Eweliny Dobosz “Nowa tożsamość“.

Myślę, że każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla jednych będzie to historia rodzącej się miłości i hot romans Igora i Emily. Innych trzymać w napięciu będzie wątek kryminalny i niepewność co tak naprawdę wydarzyło się przed ucieczką Igora- kto zabił jego żonę, czy to na pewno nie był on, czy uda mu się ukryć i wyjaśnić całe to zajście. Ktoś inny może jeszcze zainteresować się wątkami obocznymi w postaci przyjaciół Igora, albo historią pracy i romansu w pracy Emily. Naprawdę jest tutaj o czym czytać.

Jako, że mi ostatnio bliżej do kryminałów niż romansów, to szczególnie czekałam na rozwój wydarzeń w tej kwestii. Poznajemy głównego bohatera Igora w momencie, w którym dowiaduje się on o śmierci swojej żony i zostaje głównym podejrzanym o jej morderstwo. Wie, że jest niewinny, ale wszystkie fakty przemawiają przeciwko niemu. Postanawia więc wyjechać z kraju. Jego plan był prosty- przeczekać, spróbować różnymi sposobami dowiedzieć się czegoś więcej, wyjaśnić zagadkę kto chce go wrobić i wrócić do Polski, by się oczyścić z zarzutów.
Sytuacja jednak się skomplikowała gdy poznał Emily. Początkowo przed nią też ukrywał kim jest, ale później ich relacja się mocno rozwija, momentami nawet komplikuje.

Szczerze mówiąc do samego końca nie byłam pewna kto mógłby stać za morderstwem żony Igora. Rozwiązanie tej zagadki było więc dla mnie zaskoczeniem. Tak samo jak nie byłam pewna, w którą stronę autorka pociągnie wątek romansu głównych bohaterów.

To tylko dowodzi, że debiutująca Ewelina Dobosz potrafi stworzyć ciekawą i przede wszystkim nieoczywistą lekturę.
Polecam wam na wakacyjny wyjazd. Szybciej minie wam czas w podróży albo na leżaku. Szukajcie w księgarni internetowej pod hasłem bestsellery.

Ewelina Dobosz “Nowa tożsamość”
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: 336

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *