Świetny prezent dla fana piłki nożnej


Ja: Chłopaki chodźcie już do domu!
M: Nie mogę jeszcze. Trenuje tytuł mistrza!
Bo wiesz, jak będę tak duży jak tata, to będę grał z najlepszymi! Z tobą, tatą i Arkiem.

_________

Oglądamy mecz.
A: Mama dmuchaj!!! No dmuchaj!
Ja? Cooo?
A: Dmuchaj, żeby tamtym drugim uciekała piłka. Wtedy nam nie strzelą. No wiesz takie ‘baba na dziada’
<babci szkoła- skuś baba na dziada w wersji urozmaiconej>
_________

Oni: Polska! Polska!
A: Mama, my kibicujemy, żeby nasi wygrali.
Ja: Dobrze!
M: A ja tu będę stał i pilnował, żeby zieloni nie strzelili nam gola. Bo to są CIENIASY.
<odnośnie meczu z Irlandią Północną>

IMG_7650

Miłość do piłki nożnej prędzej czy później spotka każdą Matkę Synów. Nawet jeśli będzie to tylko chwilowe i nie będzie się wiązało z chęcią regularnego grania- każdy chłopiec w pewnym momencie swojego życia zechce mieć piłkę. Wielu z nich będzie się interesowało życiem ulubionych piłkarzy. Zwłaszcza w tak gorącym okresie jak Euro czy Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wtedy tak troszkę wszyscy jesteśmy fanami piłki. Niektórzy to nawet stają się wielkimi specjalistami w tej dziedzinie.
U nas w domu nie było piłkarskiej tradycji ani wielkiej miłości. Rozpoczęłam ją ja. Moja miłość do piłki rozpoczęła się wtedy, gdy w Manchester United grali najprzystojniejsi piłkarze i razem z koleżankami prześcigałyśmy się w marzeniach o nich. Wtedy oglądałam nawet mecze Ligowe. Teraz mniej więcej ogarniam kto jest mistrzem Polski i który zespół jest najlepszy w Europie. Kojarzę gdzie grają największe sławy. Ale oglądam tylko mecze Euro i MŚ.
I teraz zarażam tym Chłopaków. Swoim entuzjazmem nawet Męża zmobilizowałam do kibicowania. Armia jeszcze nie do końca rozumie kto jest kim. Póki co próbuję im na przykładzie piłkarzy wyjaśnić, że jedna piłka wystarczy nawet 22 graczom i się o nią nie kłócą. Więc im dwóm też powinna wystarczyć. Bo gra polega na podawaniu sobie piłki i kopaniu jej a nie zabieraniu sobie i kopaniu siebie! Taka drobnostka.

Ale w naszej rodzinie jest też starszy chłopiec i właśnie dla niego mam świetny prezent! A nawet dwa.

‘Cristiano Ronaldo. Cudowny dzieciak’ to książka-album przedstawiający historię życia i karierę idola większości młodych chłopaków! Ten portugalski piłkarz, kapitan reprezentacji Portugalii, gwiazda drużyny Real Madryt i najlepszy strzelec- jest uwielbiany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Chociaż jego obsesyjna dbałość o wygląd wzbudza negatywne komentarze, to nikt nie może mu odmówić umiejętności i osiągnięć. Niedawno oglądałam o nim film, z którego dowiedziałam się jak wiele poświęca on na treningi, jak bardzo przeżywa każdy mecz i jak osobiście podchodzi do każdego zwycięstwa i porażki. Jego historia to dobry przykład dla młodego człowieka. Mówimy przecież o chłopaku, który pochodził z biednej rodziny, który dzięki swojej ciężkiej pracy i samozaparciu doszedł tak wysoko. Nie miał układów, nikogo kto go wkręcił, pomógł. Został odkryty, bo był dobry. Wcześnie musiał opuścić dom rodzinny, było mu bardzo trudno a mimo to- przetrwał i stał się ikoną piłki nożnej. Prawdziwą gwiazdą. A teraz sam pomaga wielu ludziom. Jego historia to idealny przykład dla współczesnej, roszczeniowo nastawionej do życia młodzieży.
Książka zawiera wiele informacji biograficznych, ciekawostki, wywiad z Ronaldo i najważniejsze informacje o jego karierze. Możemy w niej przeczytać o jego ulubionych utworach muzycznych (jest cała playlista), mamy statystyki z gry, najlepsze zdania. Mnóstwo tego. A na końcu kilka naklejek.

IMG_7653

IMG_7656

IMG_7659

IMG_7666

Świat miłośników piłki nożnej od dawna dzieli się na tych, którzy uważają, że najlepszy jest Messi, i na tych którzy twierdzą to samo o Ronaldo. Dlatego też, żeby pogodzić tych drugich- proponuję Wam książkę ‘Messi. Atomowa pchła‘ 
Wiedzieliście, że Messi przez wiele lat miał zaburzenia wzrostu i musiał przejść bolesną terapię hormonalną?  Że był on bardzo związany z babcią i to jej dedykuje swoje gole? Leo Messi, argentyński piłkarz, kapitan drużyny Argentyny, napastnik FC Barcelony, wielokrotny król strzelców. W przeciwieństwie do Ronalda- wiedzie spokojne, rodzinne życie, unika rozgłosu. Cechuje go skromność i skrytość. Z książki dowiemy się wielu ciekawostek na jego temat, poznany trochę historii i statystyk. Na końcu znajdziemy również naklejki. 

IMG_7667

IMG_7669

IMG_7674

IMG_7678

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *