Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają!


Historie o skarpetkach autorstwa Justyny Bednarek to jedna z ulubionych naszych książek. Poprzednie części: “Niesamowite historie dziesięciu skarpetek”, “Nowe przygody skarpetek”, czytaliśmy wielokrotnie. Dlatego z wielką radością przyjęłam wieści, że pojawiła się nowa część skarpetek “Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają!”

Tym razem Justyna Bednarek, autorka tej książki dla dzieci, zaprasza nas do świata jednej skarpetki. To nowość, ponieważ dotychczas mieliśmy kilak krótkich historii różnych skarpetek. Teraz jednak czarna frotte to nasza główna bohaterka, która ma wiele przygód, spotyka różne osoby na swojej drodze i pokazuje nam i dzieciom co w życiu jest najważniejsze.
“Banda czarnej frotte” rozpoczyna się w domu małej Be, czyli tam gdzie zawsze wszystko się zaczyna. Rodzina próbuje szybko posprzątać łazienkę, powstaje małe zamieszanie, niektóre zniszczone skarpetki lądują w worku na śmieci. Ten sam los czekał naszą bohaterkę, jednak w ostatniej chwili udało jej się wskoczyć do dziury pod pralką. Przez przypadek czarna frotta trafia na statek i tym samym rozpoczyna swoją wielką przygodę. Wędruje po morzach, spotyka po drodze różne ciekawe stworzenia, jedne są dobre, inne są złe, ale wszyscy są ciekawi i wnoszą do jej życia dużo nowych wrażeń. Jedno mogę wam zagwarantować- dużo się dzieje!

Cóż wam mogę powiedzieć? Jestem zachwycona. Samą koncepcją tej części, pomysłem na losy skarpetki frotte, na bohaterów jakich spotyka na swojej drodze, na przekaz dla dzieci ale również dla dorosłych. To zdecydowanie jest dobra lektura dla dzieciaków. Nie będziecie się nudzić, a dodatkowo będziecie mieli okazję omówić ze swoimi dziećmi kilka sytuacji. Bardzo lubię język autorki. Z jednej strony barwny, w którym pojawiają się trudniejsze słowa. A z drugiej wystarczająco prosty, żeby przyjemnie się czytało tą książkę na głos, i żeby dzieci ją rozumiały.
Jednak warto podzielić sobie czytanie na kilka części, bo akcja jest dynamiczna, dużo się dzieje i próba przeczytania jej na raz, może okazać się męcząca.

Na uwagę na pewno zasługuje wydanie. Twarda, piękna okładka, świetne ilustracje, różnorodna czcionka, różne kolory kartek. Całość super ze sobą współgra i robi dobre wrażenie.
Bardzo, bardzo polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *