Uncategorized


3
Co roku, przynajmniej kilka kobiet pyta mnie ‘jak ogarnąć dwójkę maluchów, sprzątanie, zakupy, gotowanie i nie paść na twarz ze zmęczenia, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka…?’ Te same pytania obserwuję na różnych grupach dla mam i w rozmowach prywatnych. I zawsze wtedy utwierdzam się w przekonaniu, że jednak jestem z księżyca, [...]

Jak przetrwać przygotowania do świąt?


17
Mężul uznał, że powinnam zmienić nazwę bloga. Albo przynajmniej założyć drugi…‘Żona leniwa’. Taka nazwa. Rzekomo mówiąca o mnie wszystko! :)Ha! Się przyzwyczaiła dupka wygodna do pędząco-latającej żonki. A żonka ostatnio na łatwiznę idzie i każdą okazję wykorzystuje, żeby sobie życie ułatwiać i wylądować na kanapie z książką w ręce! Sytuacja [...]

Żona leniwa


12
Czasami się zastanawiam jacy będą Chłopcy. Spokojni? Wrażliwi? A może pewni siebie i przebojowi? O czym będą marzyć… Czy będą jak Mężul- typami imprezowego luzaka. Czy jak Matka- domatorami lubującymi się w książkach (nie mylić z nudziarzami). Bo Matka to od zawsze marzyła o księciu na białym koniu, zostaniu pisarką, [...]

“machnąć różdżką wyobraźni”



20
Odwieczny dylemat. Matki idealna kontra matki prawdziwe! Każda teściowa to matka idealna. Każda ciotka, babka, sąsiadka- to matka idealna!Ona zawsze wie co dla dziecka (cudzego) jest najlepsze, najzdrowsze i najbardziej potrzebne!Wie w co je ubrać, czym karmić, kiedy na spacer wychodzić. Matka osobista nie ma na ten temat pojęcia, bo [...]

O czym szumią matki


28
We mnie jest- a w Was? Jest, prawda??? Są tacy co pewnie powiedzą coś w stylu…No gdzieś tam był! Ale… dziecko, pranie, gotowanie, sprzątanie, bla, bla, bla… Matka-Polka zaniedbana. Jaki to częsty widok. Włosy grzebienia nie widziały, bo nie zdążyła się uczesać. Dobrze jak szampon widziały. Tyłek przykryty wyciągniętym dresem. [...]

Bo we mnie jest seks…


46
Jakiś czas temu przeczytałam fajne zdanie wypowiedziane przez mężczyznę, który został ojcem w wieku dojrzałym. Otóż powiedział on, że rodzicielstwo w tym wieku jest bardziej świadome. Uważa, że młodzi rodzice są egoistyczni i skupiają się mocno na swoich potrzebach, podczas gdy on teraz skupia się i podąża za dzieckiem. To [...]

Młode matki są egoistkami?!?



25
Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!Zbliża się kolejna walka tych będących za i tych, co koniecznie chcą być ważni i zepsuć opinię osobie i fundacji, która robi tak wiele dobrego! WOŚP uratowała życie moim dzieciom!Dosłownie i w przenośni! Dokładniej sprzęt podarowany szpitalowi przez WOŚP uratował życie moim dzieciom! [...]

WOŚP gra dla takich ludzi jak my


23
Ludzie różnie reagują na bliźniaki. Wszędzie- w centrum handlowym, na ulicy, w przychodni- wywołują zainteresowanie. Przyzwyczaiłam się, że czasami robimy za małpki w cyrku. (np. takie sytuacje)Że pytają, się interesują, zagadują- ok. Ale jak porównują mi chłopa do dobrego konia- to już mi się nie podoba! Jakiś czas temu zgadałam [...]

masz syna- jesteś gość, masz bliźniaki- jesteś jurny gość!


20
Na spacerze podchodzi do mnie starsza pani:– Dwóch chłopców?- pyta– Tak.– Oooo, to jeszcze dziewczynka by się przydała do kompletu.– Nieeee, na pewno nie!- odpowiadam– Eeeee, odchowa Pani trochę i zobaczy! Nie ma się co zastanawiać. Ja 5 miałam, wychowały się. Teraz to już dorosłe… Bla, bla, bla. Spotkanie rodzinne- [...]

moja macica, moja decyzja!



11
Kiedy jest, jest dobrze. Normalnie, chociaż wcale nie idealnie.Spędzamy czas obok siebie, niekoniecznie wspólnie. Jednak mimo to- jesteśmy razem.Ja przy komputerze, on w swoich filmach.Ja z książką, on z konsolą. On je kolację, ja się złoszczę, że mnie kusi i znowu przytyję.On przynosi chrupki, ja krzyczę, że jeść nie będę [...]

bez ciebie nic


15
Chłopcy urodzili się w 24 tygodniu ciąży! Byli mniejsi niż męska dłoń.Lżejsi niż torebka cukru.680 g i 740 g. Długość 33 cm.Problemy zdrowotne rozpisane na 2 strony A4.Kolejne kilka z wynikami badań, zaleceniami, wypisami po kolejnych operacjach… Lekarz powiedział, że przez pierwszy rok/dwa będziemy mieli dużo zajęć, żeby dzieci z [...]

światowy dzień wcześniaka


36
Źródło: http://fotowettbewerb.hispeed.ch/seo/photo/505104/serce_ze_swieczek/swieczki_serce_kobieta.html Dzień Dziecka Utraconego! Takie święto- jedno w wielu. Ostatnio modne są różne święta jednodniowe- dzień teściowej, sekretarki, walk z rakiem piersi, chorych na białaczkę itp. Większość z nich nie obchodzę, bo albo mnie nie dotyczą, niektóre śmieszą a jeszcze inne wolę myśleć, że nie są dla mnie! Dzisiejsze [...]

Rodzice Aniołków nie chcą być sami



23
Tekst dedykowany wszystkim tym, którzy sądzą, że pełnoetatowa matka nic w domu nie robi. A jeśli jednak uznają, że coś robi- to twierdzą, że nie trzeba tego zauważać, bo wszystkie kobiety tak działają i one nie wymagają, żeby je doceniać (!!!), jak również tym, którzy myślą, że kobiety tylko marudzą [...]

na opak


9
Źródło: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2107 Czytam książkę “Bliźnięta atakują”.  Rychło w czas, można by powiedzieć :) Ale ja ją czytam od 2 lat! Serio- kupiłam jak zaszłam w ciążę. I wtedy przeczytałam rozdział o opiece nad dziećmi. Dalej nie doszłam. Teraz czytam wywiady z rodzicami bliźniąt i samymi bliźniętami. Powoli mi idzie bo [...]

indywidualność przede wszystkim!


12
Zauważyłam dziwną tendencję wśród ludzi. Różnych ludzi, mijających nas na spacerach, celowo zaczepiających.Każdy chce coś zagadać, zaczepić, a chociaż się dziwacznie uśmiechnąć, minę trzasnąć do dzieci…Początkowo myślałam, że to typowe dla wioskowego społeczeństwa, wśród którego obecnie mieszkam. O tym jak to na wsi wygląda pisałam tutaj:Ale jeździmy na zakupy i [...]

reakcje na bliźniaki