Seks. Pozycja dla praktykujących.


11254522_647371265405105_4526244260495250464_n

Patrząc na okładkę tej książki zastanawiałam się  czy będzie to kolejna pozycja teoretyzująca o prawdach oczywistych, która będzie namawiać do bycia pewną siebie i otwartą na eksperymenty, współczesną kobietą.
Nie żebym nie lubiła takich książek ale ostatnio jedną taką czytałam więc znalezienie kolejnej w tym tonie nie było moim celem.
Okładka jednak zachęca i przyciąga. Sformułowanie ‘pozycja dla praktykujących’ daje nam znać, że tematyka jest głębsza i pewne podstawy trzeba już posiadać.
Generalnie nie powinno się oceniać książki po okładce, bo tym razem można się bardzo mocno pomylić!

DAWNO NIE CZYTAŁAM LEPSZEJ POZYCJI W TEMACIE

Myślę, że jest to jedna z lepszych a na pewno najlepsza książka w temacie szeroko pojętej seksualności, jaką w ostatnim czasie czytałam. Joanna Mielewczyk, autorka Trójkowych rozmów ‘Seks nasz powszedni’ stworzyła swojego rodzaju podręcznik z seksuologi Polaków. Dobór tematów sprawia, że każdy czytelnik znajdzie w niej interesujące go zagadnienie. A jest ich bardzo szeroki zakres- od ogólnego zagadnienia konieczności rozmawiania o seksie, przez seks młodych rodziców, seks seniorów, omówienie problemów natury intymnej, poruszenie kwestii niewierności czy seksu katolików.
Książka bardzo szeroko opisuje wiele aspektów seksu, sekualizacji, edukacji seksualnej, stereotypów, zahamowań i zdrowia. Jednocześnie porusza się bardzo delikatnie w kwestiach dotyczących katolickiej strony seksu.
Jak wielokrotnie podkreśla się w książce- przestawiana jest wiedza fachowa, a religia nie może konkurować ani być w opozycji do wiedzy.

EDUKACJA SEKSUALNA DZIECI

Z oczywistych powodów był to dla mnie najważniejszy rozdział. Dotyka bardzo delikatnych zagadnień takich jak pokonywanie wstydu przez rodziców w rozmowach z dziećmi. Zwraca uwagę na to jak i kiedy rozmawiać z dzieciakami o seksie, w jaki sposób przekazywać im wiedzę, na co należy zwrócić uwagę, jak reagować na masturbowanie się czy oglądanie filmów pornograficznych.
Te tematy dotyczą każdego rodzica. Warto mieć taką mądrą ściągę pod ręką!
Zwłaszcza, że rozdział wcześniej można dowiedzieć się o tym jak zmienia się kobieta i jej potrzeby seksualne podczas ciąży i tuż po nim. Jak wspierać swoje życie seksualne gdy pojawia się mały człowiek.

Można śmiało powiedzieć, że książka ta porusza każdą z sytuacji życiowych, które się mogą wydarzyć w ciągu naszego życia seksualnego. Jest świetnym poradnikiem ale i lekturą, którą warto przeczytać by po prostu mieć świadomość samego siebie.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o seksuologii, dowiedzieć się, że o seksie się również rozmawia, że to sztuka, którą należy doskonalić i zgłębiać. Jeśli chcesz nauczyć się rozumieć swoje potrzeby, odkryć różnice w myśleniu o seksie między mężczyzną i kobietą, poznać psychologię zdrady. A do tego lubisz swobodny język wypowiedzi, cenisz rzetelną wiedzę zebraną w jednym miejscu i wypowiedzi autorytetów z różnych dziedzin. To ta książka jest dla ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *