Never Never Colleen Hoover, Tarryn Fisher 2


IMG_6202

Dzisiaj opowiem wam o książce, na którą czekałam odkąd przeczytałam Ugly Love. Jak wiecie zakochałam się w tamtej książce, co skłoniło mnie do zainteresowania się Colleen Hoover jako autorką. I w ten sposób krótko po premierze- sięgnęłam po “Never Never” Colleen Hoover i Tarryn Fisher.

Poznajemy Charlie i Silasa, młodych ludzi, którzy w tym samym momencie tracą pamięć. Znają tekst jakieś piosenki, wiedzą jak odpalić i prowadzić samochód a nie wiedzą co się wydarzyło wczoraj, kim są ich bliscy i co najciekawsze- kim są dla siebie.
Z każdą stroną mnożą się zagadki, nakładają emocje, niepewność i strach sięga zenitu. Z jednej strony nasi bohaterowie są bardzo zdezorientowani, z drugiej czują, że są sobie bliscy i mogą sobie ufać. Wspólnymi siłami próbują dowiedzieć się co im się przydarzyło i znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Nie jest to łatwe, ponieważ cały czas muszą udawać przed innymi, że wszystko jest w porządku.

Pewnie myślisz, że brzmi nierealnie?! Też tak sądziłam przez połowę książki. Szczerze mówiąc to moje realistyczne podejście do życia dostawało potężnej dawki nerwów, próbując wyprzedzić fakty i podważyć absurdalność tej sytuacji. W pewnym momencie jednak wszystko zaczyna się rozjaśniać. Bohaterowie nadal nie wiedzą co się dokładnie dzieje. Ale czytelnik już może snuć swoje teorie i próbować poskładać sobie tą historię w całość. Wszystko po to, by na końcu zostać z rozdziawioną buzią i myślą “kurde, ta książka ma niesamowity przekaz!”.

Opowieść, która z początku wydaje się naciągana i nierealna, nagle nabiera ogromnego sensu. Układanka pasuje idealnie a idea jaką chciała czytelnikowi przekazać autorka, nie pozostawia złudzeń. Nie wolno igrać z przeznaczeniem.
Czasami dzieje się tak, że próbujemy na siłę zaprzeczać samemu sobie. Wydaje nam się, że tak będzie lepiej. Że możemy wymazać wspomnienia, zmienić własne emocje i uczucia. Czasami faktycznie się to udaje, chociaż ranimy przy tym siebie i inne osoby. Często podejmujemy jakieś decyzje pod naciskiem osób trzecich. Najczęściej jednak przeznaczenie jest silniejsze od naszych planów. Charlie i Silas przekonali się o tym w dość osobliwy sposób. Ty lepiej nie ryzykuj i “nigdy, przenigdy nie zapominaj”.
Autorki przekonują, że warto walczyć o to co dziś i o to co będzie jutro. Nie warto żyć tym co było i pozwolić przeszłości zawładnąć przyszłością. Ojjj nie ma tu czasu na nudę i chwilę odpoczynku od emocji.
Jeśli macie wolny wieczór to od razu sobie zarezerwujcie noc, bo ciężko będzie się oderwać. Przecież nie można się spokojnie położyć, gdy nie masz pojęcia dlaczego oni nadal nic nie pamiętają a on się zachowuje jakby ją znał od zawsze.
Mimo że powieść kierowana jest do młodych ludzi, to moim zdaniem, może ją spokojnie przeczytać każdy. Być może nawet ludzie z większym doświadczeniem życiowym więcej z niej dla siebie wezmą. Być może dzięki tej książce zastanowią się nad swoimi wyborami. A może nabiorą nadziei, że ich miłość też będzie taka jedyna i nie dająca się pokonać żadnym przeciwnościom losu.
Dodatkowy plus należy przyznać za okładkę!

taniaksiazka
Never Never, Colleen Hoover, Tarryn Fisher.
Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2016
Ilość stron: 383


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy do “Never Never Colleen Hoover, Tarryn Fisher